Hviezdny brankár NHL vyhlásil osobný bankrot. Dlhy presiahli päťnásobok jeho majetku

Hviezdny brankár NHL vyhlásil osobný bankrot. Dlhy presiahli päťnásobok jeho majetku
Brankár Vegas Golden Knights Robin Lehner. Zdroj: TASR/AP/David Becker

Švédsky hokejový brankár Robin Lehner a jeho manželka vyhlásili osobný bankrot s úhrnným dlhom 50 miliónov dolárov voči desiatkam veriteľov. Stalo sa tak mesiace po tom, ako jedna z wisconsinských spoločností podala na brankára klubu NHL Vegas Golden Knights žalobu, pretože spolu so svojím otcom údajne v minulom roku nesplatili ani jednu z podnikateľských pôžičiek.

Tridsaťjedenročný Lehner a jeho otec Michael podnikajú so spoločnosťou Solarcode, ktorá vykonáva činnosť vo viacerých amerických štátoch vrátane Nevady či Arizony. Firma v januári roka 2022 súhlasila so štvorročným splátkovým kalendárom pre platformu Eclipse Service, ale neuhradila prvých päť splátok, čo koncom júna viedlo k žalobe.

Lehnerove dlhy tiež zahŕňajú napríklad aj nezaplatené čiastky za zbierku vzácnych hadov, ktoré kúpil za 1,2 milióna dolárov v roku 2017. Spolu s manželkou Donyou odhadujú, že ich majetok má celkovú hodnotu 10 miliónov dolárov, uviedla agentúra AP. Švéd podpísal v roku 2020 s Knights päťročný kontrakt na 25 miliónov dolárov, v tejto sezóne sa zotavuje po operácii bedrového kĺbu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.