Šport

Sobota tenistkám nevyšla, v nedeľu budeme otáčať stav 0:2

Dominika Cibulková v zápase Fed Cupu
Zdroj: SITA

Nemkám stačí uhrať už iba jeden zápas.

Slovenské tenisové reprezentantky prehrávajú po sobotňajšej časti víkendového bratislavského stretnutia s Nemkami vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie 2014 družstiev žien 0:2. Dominika Cibulková nevyužila mečbal, po nej Daniela Hantuchová dva setbaly. Tím SR ešte nikdy v rámci týchto MS pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) nepredviedol obrat ani len z 1:2, nieto z 0:2.

Dvojka domácich Hantuchová prehrala v záverečnom druhom singli úvodného dňa programu s jednotkou hostiek Angelique Kerberovou za 100 minút 6:7 (9), 1:6. V otváracom dejstve trikrát predviedla okamžitý rebrejk. V tajbrejku viedla sľubne 3:0 s dvojitým minibrejkom, neskôr ešte 4:2, resp. 5:4 a príjem. Najmä však mala dva setbaly, prvý z nich pri vlastnom podaní. V druhom sete vyrovnala Hantuchová na 1:1, potom však mimoriadne odolná deviatka renkingu WTA Kerberová odskočila na 5:1 a zvyšok zvládla. V siedmej hre si presvedčivo poradila s mankom 15:40. 

Zdroj: SITA

Predtým na tvrdom povrchu DecoColor pod zatiahnutou strechou vypredanej Aegon arény NTC prehrala líderka hostiteliek Cibulková s Andreou Petkovicovou za 151 minút 6:2, 6:7 (7), 2:6. V tajbrejku pritom predviedla obrat z 1:6 na 7:6, ale pokazila bekhendový return a čoskoro mala manko 0:3 v rozhodujúcej časti. Už sa z neho nedostala.

V nedeľu sa od 13.00 h postupne predstavia Cibulková s Kerberovou, Hantuchová s Petkovicovou a napokon vo štvorhre Hantuchová s Magdalénou Rybárikovou proti páru Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová. Kapitáni Matej Lipták a Barbara Rittnerová môžu urobiť zmeny.

SLOVENSKO - NEMECKO 0:2 po sobotňajších dvojhrách

(8. - 9. februára, Bratislava, tvrdý povrch DecoColor pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC)

Sobota - dvojhry:

Daniela Hantuchová - Angelique Kerberová 6:7 (9), 1:6 za 100 minút (69, 31)

Dominika Cibulková - Andrea Petkovicová 6:2, 6:7 (7), 2:6 za 151 minút (36, 72, 43)

Zostávajúci program na nedeľu (postupne od 13.00 h):

Dvojhry:
Dominika Cibulková - Angelique Kerberová
Daniela Hantuchová - Andrea Petkovicová
Štvorhra:
Daniela Hantuchová, Magdaléna Rybáriková - Julia Görgesová, Anna-Lena Grönefeldová

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.