Slovensko môže mať ďalší úspešný draft. V jednom z rebríčkov sú v prvom kole až tri naše talenty

Slovenský hokejista Dalibor Dvorský
Zdroj: TASR/AP

Obdobie po majstrovstvách sveta juniorov je každoročne späté s vydávaním preddraftových rebríčkov. Portál Recruit Scouting zostavil poradie výberu talentov v prvých dvoch kolách.

Podľa neho sa Slovensko môže opäť dočkať podobného úspechu ako na poslednom výbere nováčikov. Nedá sa predpokladať, že by hokejisti spod Tatier opäť ovládli draft takým spôsobom, akým sa to naposledy podarilo trojici Slafkovský, Nemec, Mešár.

Prečítajte si tiež:

​Nie je však vylúčené, že počet našincov v prvom kole ostane rovnaký ako naposledy. Najhorúcejším želiezkom v ohni zo slovenského pohľadu bude Dalibor Dvorský, ktorý v tomto zozname obsadil 8. priečku. O jedno miesto teda predbehol český talent Eduarda Šalého.

Neohrozeným lídrom a jasným favoritom na post draftovej jednotky je kanadský supertalent Connor Bedard. Za ním sa umiestnil jeho spoluhráč z juniorského šampionátu Adam Fantilli a top trojku uzatvára Rus Matvej Mičkov.

Pred zvolenským rodákom ešte figurujú Zach Benson, Will Smith, Leo Carlsson a Brayden Yager.

Prečítajte si tiež:

Honzek sa derie vyššie

Okrem Dvorského nájdeme v prvom kole ešte dvojicu Slovákov. Podľa uvedeného zdroja by 26. pozícia patrila Samuelovi Honzekovi, ktorý vo WHL prežíva mimoriadne vydarenú sezónu. V tíme Vancouver Giants odohral 31 zápasov so ziskom 43 bodov. Nanešťastie sa počas juniorského šampionátu zranil, a preto momentálne v zostave svojho tímu absentuje.

O tri miesta nižšie nájdeme Maxima Štrbáka, ktorý aj napriek tomu, že má iba 17 rokov, patril ku kľúčovým obrancom našej juniorskej reprezentácie.

V druhom kole figuruje na 53. mieste ďalší slovenský ofenzívny talent Alex Čiernik, ktorý pred pár dňami zmenil pôsobisko v rámci druhej najvyššej švédskej súťaže, keď sa zo Södertälje presunul do klubu IK Västerviks.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti