Peter Sagan pred novou sezónou: Bude to lepší rok, verte mi

Peter Sagan pred novou sezónou: Bude to lepší rok, verte mi
Peter Sagan v drese TotalEnergies Zdroj: Profimedia.sk

Peter Sagan už za niekoľko dní odštartuje do svojej 14. profesionálnej sezóny, opäť v drese francúzskeho celku TotalEnergies. Bude to posledný rok zo zmluvy u Francúzov a zatiaľ nie je jasné, či bude v cyklistike pokračovať aj po roku 2023. Isté však je, že príprava na novú sezónu bola dobrá a Peter sa chce v tomto roku vrátiť do svetovej špičky.

Týždeň pred štartom na argentínskom podujatí Vuelta a San Juan spravil s Petrom Saganom rozsiahlejší rozhovor francúzsky plátok Ouest-France. Peter v ňom odpovedal na rôzne otázky, ktoré dlho mátali jeho fanúšikov, vrátane tej hlavnej, teda či je už zdravý.

„Všetko je už fajn, som pripravený na sezónu. Minulý rok bol veľmi komplikovaný, najmä kvôli dlhému Covidu, no pevne verím, že to už je za mňou. Keď máte v prvej časti roku také zdravotné problémy, už zvyšok sezóny iba márne doháňate zameškané. Od októbra však trénujem dobre a som pripravený,“ prezradil bývalý trojnásobný majster sveta.

Prečítajte si tiež:

​Predstavil aj jeho program pre začiatok roku, ktorý vyvrcholí pokusom vyhrať taliansky monument Miláno - San Remo. „Bude to lepší rok, verte mi. Po San Juane pôjdem na sústredenie do vysokej nadmorskej výšky v Kolumbii, no a potom sa vrátim do Európy a mojím veľkým cieľom budú klasiky, špeciálne Miláno - San Remo, ktoré mi chýba do zbierky.“

Peter Sagan pred dvanástimi mesiacmi chytil na sústredení v Španielsku Covid, ktorý mal na neho ťažší dopad a už do konca jari sa trápil so zlou imunitou a extrémnou únavou. V lete sa vrátil víťazstvom v etape na Okolo Švajčiarska a dokázal stabilne odjazdiť aj celú Tour de France. Najlepší výkon zaznamenal na konci roku, keď sa na svetovom šampionáte v austrálskom Wollongongu umiestnil na skvelom siedmom mieste.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti