Vlhovej bývalý kouč je opäť bez práce. Magoni ukončil spoluprácu s Liensbergerovou

Vlhovej bývalý kouč je opäť bez práce. Magoni ukončil spoluprácu s Liensbergerovou
Livio Magoni. Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Taliansky tréner Livio Magoni už nebude viesť rakúsku lyžiarku Katharinu Liensbergerovú. Bývalý kouč Petry Vlhovej odstúpil z pozície na vlastnú žiadosť.

"Neplánoval som to, no naše cesty sa rozchádzajú pre technické, logistické a organizačné nedorozumenia. Je mi ľúto, že som pri práci s Katharinou nedokázal naplniť očakávania," cituje Magoniho rakúske periodikum Kronen Zeitung.

Prečítajte si tiež:

​Liensbergerová sa pripojí k tímu rakúskej reprezentácie, ktorý vedie Georg Harzl. "Ďakujem Liviovi Magonimu za jeho prácu. Verím, že zvládnem výzvu, ktorou je zmena trénera," poďakovala sa za spoluprácu lyžiarka, ktorej v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára patrí 14. miesto v slalome a 16. v obrovskom slalome.

Magoni viedol Vlhovú do konca sezóny 2021. Po nej trénoval Slovinku Metu Hrovatovú, ktorá však vlani nečakane ukončila kariéru vo veku 24 rokov. Liensbergerovú viedol od apríla 2022. V minulosti trénoval aj ďalšiu Slovinku Tinu Mazeovú, ktorá dosiahla celkový triumf vo Svetovom pohári, rovnako ako Vlhová v roku 2021.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti