Jeho prognózy roky patria k najpresnejším. Expert veští na tohtoročnom drafte dvoch Slovákov v top 20

Slovenský hokejista Dalibor Dvorský
Zdroj: TASR/AP

Po minuloročnom NHL drafte, ktorý je zo slovenského pohľadu historicky najúspešnejší, sa zdá, že nášmu hokeju svitá na ďalší úspešný výber nováčikov.

Novinár Bob McKenzie z kanadskej televízie TSN totiž vydal svoj tradičný renking v strede sezóny, v ktorom figuruje dovedna 80 nádejí draftu 2023.

Vzhľadom na to, že rebríčky tohto skúseného novinára patria dlhodobo k najpresnejším, musí slovenských priaznivcov tešiť, že sa na zozname nachádza aj sedem hráčov spod Tatier.

Podľa očakávania je z nich najvyššie Dalibor Dvorský. Útočník pôsobiaci vo švédskom druholigovom AIK sa umiestnil na deviatej priečke.

Prečítajte si tiež:

​O desať miest nižšie McKenzie zaradil Samuela Honzeka. Trenčiansky odchovanec patrí medzi najlepších nováčikov juniorskej Western Hockey League (WHL), nanešťastie ho pribrzdilo zranenie na MS juniorov.

V elitnej 32 mien už nefiguruje žiadny z ich krajanov, avšak druhé kolo na 33. pozícii otvára obranca Maxim Štrbák zo zámorskej USHL.

McKenzie do druhého kola zaradil aj brankára Adama Gajana, hrdinu nedávnych majstrovstiev sveta do 20 rokov. Vyslúžil si u neho 56. miesto.

V rámci druhého kola nájdeme aj ďalšieho Slováka Alexa Čiernika. Útočník druholigového švédskeho Västerviksu je na 63. pozícii.

Prečítajte si tiež:

​V top 80 sa ešte našiel priestor pre dvojicu slovenských forvardov. Číslo 68 je u McKenzieho Ondrej Molnár z ontárijskej juniorky (OHL), kde pôsobí v drese Erie Otters.

Posledným našincom na tomto zozname je Martin Mišiak (76.), ktorého čaká presun z Nových Zámkov do zámorskej USHL.

Dlhodobým a suverénnym kandidátom na draftovú jednotku je Kanaďan Connor Bedard, čo potvrdil svojim hodnotením aj McKenzie, nasleduje jeho krajan Adam Fantilli, tretí je Švéd Leo Carlsson, potom Rus Matvej Mičkov a piaty opäť zástupca javorových listov Zach Benson.

V elitnej 32 má najväčšie zastúpenie Kanada (14 hráčov), šesť zástupcov má USA, v tomto zozname sa objavili aj traja Švédi a rovnaký poet Rusov, dvaja českí mladíci a po jednom prospekte majú Fínsko a Rakúsko.

Slováci v stredosezónnom rebríčku Boba McKenzieho:

Dalibor Dvorský (Ú) - 9.

Samuel Honzek (Ú) - 19.

Maxim Štrbák (O) - 33.

Adam Gajan (B) - 56.

Alex Čiernik (Ú) - 63.

Ondrej Molnár (Ú) - 68.

Martin Mišiak (Ú) - 76.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti