Rastie Slovensku tenisová hviezda? Jamrichová postúpila na Australian Open do finále štvorhry

Rastie Slovensku tenisová hviezda? Jamrichová postúpila na Australian Open do finále štvorhry
Renáta Jamrichová. Zdroj: TASR

Slovenská tenistka Renáta Jamrichová s Taliankou Federicou Urgesiovou sa prebojovali do finále štvorhry junioriek na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V semifinále vyradili piaty nasadený japonský tandem Sajaka Išiová, Ena Kojkeová 7:6 (5), 6:4.

V dueli o titul nastúpia v piatok proti štvrtej nasadenej japonskej dvojici Haju Kinošitová, Sara Saitová. Talentovaná Jamrichová môže napodobniť Janu Čepelovú so Chantal Škamlovou, ktoré v roku 2010 triumfovali v dievčenskom debli na Australian Open.

Medzi juniormi sa to v roku 2011 podarilo Filipovi Horanskému po boku Čecha Jiřího Veselého. V juniorskom singli získala v roku 2015 v Melbourne cennú trofej Tereza Mihalíková.

Prečítajte si tiež:

​Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška vyzdvihol vystúpenie Jamrichovej.

"Renátka potvrdila, že vo veku 15 rokov patrí k najtalentovanejším svetovým juniorkám. Verím, že v debli ešte nepovedala posledné slovo, finálový zápas je otvorený. Škoda, že vo štvrťfinále dvojhry narazila na Rusku Andrejevovú, s ktorou prehrala aj na prípravnom turnaji pred Australian Open. Veľmi sa však teším, že v singli sme mali dvojnásobné zastúpenie v osemfinále, medzi elitnú 16-ku postúpila aj Nina Vargová. Je to veľký úspech slovenského juniorského tenisu," uviedol pre TASR Moška.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Tenis

Dôležité udalosti