Sagan v siedmej argentínskej etape šiestykrát v Top 10. Celkový triumf berie hriešnik López

Sagan v siedmej argentínskej etape šiestykrát v Top 10. Celkový triumf berie hriešnik López
Sagan na pretekoch Vuelta a San Juan Zdroj: Profimedia.sk

Preteky Vuelta a San Juan, na ktorých odštartoval svoju sezónu Peter Sagan, sa v nedeľu skončili poslednou rovinatou siedmou etapou. Rovnako ako v sobotu triumfoval mladý Austrálčan Sam Welsford po perfektnej práci jeho tímu DSM. Peter skončil ôsmy.

V napínavom závere sa Žilinčan nachádzal trochu vzadu, čo rezultovalo v zavretie na úzkej cieľovej rovinke. V jednom bode musel dokonca šliapnuť na brzdy, aby nespadol. Dramatický záver zažil aj druhý muž etapy Fabio Jakobsen, ktorý sa v posledných metroch zachytil o fanúšika stojaceho pri trase, no našťastie mu iba vyrazil z ruky telefón a kolíziu ustál.

Celkovým víťazom sa stal Miguel Ángel López. Kolumbijský vrchár ešte donedávna pretekal na top úrovni, ale v decembri prišla z čista jasna správa o tom, že ho tím Astana prepustil. Dôvodom bolo jeho prepojenie na dopingového doktora, hoci žiadne dôkazy predložené neboli. López nechce ukončiť kariéru, ale naďalej na súdoch bojuje za svoju nevinu.

Medzitým jazdí v malom kolumbijskom tíme Medellín, ktorý dostal do San Juanu pozvánku od organizátorov a López si nenechal ujsť šancu ukázať, že ešte má čo ponúknuť. V piatkovom dojazde na horu Alto Colorado porazil aj majstra sveta a víťaza Vuelty, Remca Evenepoela.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti