Vlhovej slabšia sezóna sa prejavuje aj v zárobkoch. Oproti fenomenálnej Shiffrinovej zarobila len tretinu

Vlhovej slabšia sezóna sa prejavuje aj v zárobkoch. Oproti fenomenálnej Shiffrinovej zarobila len tretinu
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Aktuálna sezóna alpských lyžiarok z pohľadu Petry Vlhovej nepatrí medzi najúspešnejšie. Víťazka veľkého krištáľového glóbusu za rok 2021 sa v ročníku 2022/2023 len raz radovala z víťazstva, ktoré dosiahla v slalome vo Flachau.

Z celkovo ôsmich pódiových umiestnení tiež boli dve za druhé miesto a päť za tretiu pozíciu.

Prečítajte si tiež:

​Slabšie výkony sa zákonite prejavili aj v zárobkoch. Podľa webu Medzinárodnej lyžiarskej federácie po 28 odjazdených pretekoch z celkového počtu 39 najviac pribudlo na účet Mikaele Shiffrinovej.

Američanka si vďaka fenomenálnym výkonom, ktoré zahŕňa až jedenásť prvenstiev, doteraz zarobila v prepočte takmer 666-tisíc eur.

Druhá je s hodnotou 233-tisíc eur Talianka Sofia Goggiová. Až tretia je Vlhová, ktorá si za túto zimu za výkony zarobila 221.500 eur. Oproti líderke je tak jej príjem tretinový.

Predošlé zárobky

Pre porovnanie, Vlhovej po predošlej sezóne cinklo na účte 408-tisíc eur, rok predtým počas „zlatého“ ročníka to bolo až 444-tisíc. Menej ako teraz rodáčka z Liptovského Mikuláša naposledy zarobila v sezóne 2017/2018 (viac ako 203-tisíc eur).

Ženská lyžiarska špička sa v rámci tejto sezóny Svetového pohára po blížiacich sa majstrovstvách sveta vo francúzskom Méribeli predstaví ešte v štyroch strediskách.

Postupne ide o Crans-Montana vo Švajčiarsku a nórsky Kvitfjell, kde sa však idú iba zjazdy a super-G, ktoré nepatria medzi tie, na ktoré sa Vlhová zameriava.

Šancu napraviť si chuť bude mať následne vo švédskom Are a v andorrskom Soldeu. V oboch prípadoch sú na programe aj slalomy a obrovské slalomy.

Pozrite si atmosféru z neďalekého Rakúska, mnohí Slováci prišli podporiť našu lyžiarku:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Alpské lyžovanie

Dôležité udalosti