Pozrite si najnovšie technologické vychytávky pre športovcov

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Nie je žiadnou novinkou, že podprsenka dokáže merať všetky biometrické funkcie v reálnom čase.

Isť si len tak zabehať je vraj jeden z tých najlepších spôsobov relaxácie. Ak sa vám, ale neustále rozväzujú šnúrky tak je to skôr utrpenie. Samo viazacie topánky ,okuliare na bicykel, ktoré vám ukážu najlepšiu trasu či lopta, ktorá takmer sama padne do basketbalového koša. To sú najnovšie technologické vychytávky pre športovcov.

Problémy so šnúrkami by ste už nemali mať. Na svete sú tenisky ktoré sa zaviažu samy. ,,Vložíte nohu sú tam snímače ktoré zosnímajú veľkosť a podľa toho topánku zaviažu dá sa povedať samé," povedal nám IT odborník: Roman Cálik.

Vďaka technike môžete sledovať ako pri športe funguje vaše telo alebo koľko ste dali na basketbale košov. ,,Tieto lopty majú v sebe integrované čipy akcelerometre a podobne sú spárované s vašou aplikáciou. takáto lopta dokáže merať silu úderu a napríklad tá basketbalová dokáže počítať aj koše ktoré ste hodili," vysvetlil Cálik.

Technika čoraz viac preniká do športu. Nie je žiadnou novinkou že podprsenka dokáže merať všetky biometrické funkcie v reálnom čase. Rýchlosť dýchania tep či spálené kalórie.

„Hodinky prívesky čelenky inteligentné tričká ktoré sú kompletne pretkané snímačmi a vedia vyhodnotiť aj správne držanie tela," tvrdí Martin Drobný.

Aj keď máte všetky tieto výdobytky, ktoré vám spríjemnia športové aktivity za vás behať ale nebudú. ,,Je tu veľa možností a ciest ako zapájať techniku do športu ide však predovšetkým o to aby sme ľudí inšpirovali športovať," dodáva senior editor CNET technológie webové stránky Lukáš Westaway.


BRATISLAVA/Dávid Vido

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Dávid vido

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.