Škriniarov prestup do PSG vyvolal vlnu reakcií. Takto ho hodnotia futbalové osobnosti

Milan Škriniar a jeho oslava víťazného gólu.
Milan Škriniar a jeho oslava víťazného gólu. Zdroj: AP Photo/Antonio Calanni

Počas januárového prestupového obdobia sa spečatilo to, o čom sa už dlhšie nahlas hovorilo. Kapitán slovenskej reprezentácie Milan Škriniar bude pôsobiť v ambicióznom Paríži St. Germain. Do Parku princov sa napokon presunie až v lete, z čoho však majú niektoré osobnosti slovenského futbalu obavy.

Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar definitívne dohrá prebiehajúcu sezónu v Interi. Milánsky klub si chcel 27-ročného obrancu udržať, no rokovania o predĺžení zmluvy neboli úspešné. Kapitán slovenskej reprezentácie sa tak v lete presťahuje do Paríža ako voľný hráč. 

„Je to prirodzený vývoj jeho kariéry. V tomto prípade sa to mohlo skončiť už len presunom do ešte ambicióznejšieho klubu,“ povedal pre TVNOVINY.sk futbalový agent Juraj Vengloš.

Ten bol od začiatku skalopevný presvedčený o zámere Parížanov. „Keďže ho nezískali v lete 2022, vedel som, že si na neho počkajú až do tohto leta. Káder pre tento ročník majú stopercentne pripravený, takže nemalo hlbší zmysel transfer skompletizovať teraz.“

Prečítajte si tiež:

Neistý pohľad fanúšikov

​Rovnaký názor má aj niekdajší dlhoročný reprezentant Vratislav Greško. „Vzhľadom na to, že už hral v tejto sezóne v Lige majstrov za Inter, nemohol by v Európe nastúpiť za PSG, pričom francúzsku ligu uhrajú aj bez neho,“ uviedol.

Práve výber súťaže však Greško vidí rozporuplne. „Sú aj kvalitnejšie ligy ako práve Ligue 1. Treba tiež priznať, že hráči ako Messi či Ramos sú už za zenitom,“ vysvetlil.

Greško má osobnú skúsenosť s Interom, keďže v klube pôsobil v rokoch 2000-2002. Dokonale tak pozná aj fanúšikov „nerazzurri“.

„Otázne je, ako si celú túto situáciu vysvetlia. V Anglicku za vami ľudia na ulici neprídu len tak, ale v Taliansku je to z tohto hľadiska zložitejšie. Tamojší fanúšikovia sú schopní vám dať pocítiť, aby ste si vstúpili do svedomia,“ hovorí otvorene s dôvetkom, že si Škriniar bude musieť udržať vysokú výkonnosť.

Prečítajte si tiež:

Iné destinácie

​Či bol toto ten správny čas spraviť v kariére ďalší krok sa podľa jeho niekdajšieho trénera Adriána Guľu ukáže až neskôr.

„Jedno je však isté. Vzhľadom na jeho vek, kvalitu, fyzické parametre, atribúty ako súbojovosť, rýchlosť, konštruktívna rozohrávka či víťazná mentalita, čo v Interi preukázal, je toto určite ideálne načasovanie pre Paríž,“ skonštatoval.

Guľa do poslednej chvíle dúfal, že jeho niekdajší zverenec zo Žiliny naberie iný smer. „Osobne by som si ho vedel predstaviť v Reale Madrid, Barcelone či v Manchestri City.“

Zároveň dodáva, že Ligue 1 je síce veľmi náročná súťaž, avšak jej kredibilita nie je na úrovni anglickej Premier League či LaLigy.

„Pre neho bol s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodujúci výber tímu. Paríž má kvalitu na to byť najlepší a vyhrať Ligu majstrov. To je výrazný faktor na to, aby ste opustili prostredie, v ktorom vás všetci majú radi a doslova milujú,“ povedal.

Ako na záver vysvetlil, jeho súčasnej pozície v Interi sa neobáva. „Jeho kvalita a charakter by mali stačiť na to, aby ho v tíme podržali. Fanúšik má síce právo sa na to pozerať inak, ale svojim statusom, aký si tam vybudoval, sa mu určite bude odchádzať ľahšie.“

Prečítajte si tiež:

​​Škriniar odohral za Inter vo všetkých súťažiach 242 zápasov, strelil jedenásť gólov a pridal päť asistencií.

S klubom získal v sezóne 2020/2021 majstrovský titul, v uplynulej sezóne Taliansky pohár a dvakrát sa tešil z triumfu v Superpohári.

V národnom drese odohral 54 zápasov a strelil tri góly.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti