Šport

Schumacher dostal zápal pľúc

Nemecký jazdec F1 Michael Schumacher sa lyžuje v lyžiarskom stredisku Madonna di Campiglio v talianskych Alpách. (archívna snímk
Nemecký jazdec F1 Michael Schumacher sa lyžuje v lyžiarskom stredisku Madonna di Campiglio v talianskych Alpách. (archívna snímka z 12. januára 2006) Zdroj: TASR

Bývalý šampion utrpel ťažký úraz po páde na lyžiach.

Bývalý nemecký pretekár formuly 1 Michael Schumacher, ktorý je po páde na lyžiach od decembra v kóme, má podľa denníka Bild zápal pľúc. Lekári sa pokúšajú "Schumiho" dostať z umelého spánku. Nakoľko môže ich snahu pneumónia skomplikovať, nie je zatiaľ jasné.

Podľa nemeckého periodika sa Schumachera snažia lekári prebrať už približne dva a pol týždňa. Traz dostáva bývalý pretekár antibiotiká na vyliečenie pľúcneho zápalu.

"Nie je jasné, či sa musel prerušiť aj proces prebúdzania," napísal Bild.

Schumacherova manažérka Sabine Kehmová odmietla situáciu komentovať.  K téme sa pre Bild vyjadril lekár Heinzpeter Möcke z nemocnice v Hamburgu. "Pneumónia je veľmi nebezpečné ochorenie, pretože telo dostáva menej kyslíka je oslabené," povedal. "Je to ešte nebezpečnejšie pre pacientov v kóme, pretože zdravý človek kašle a prehĺta niekoľkokrát za minútu bez toho, aby si to všimol. To pľúca chráni," dodal Möcke.

Schumachera navštívil v nemocnici v Grenobli minulý týždeň aj jeho bývalý tímový kolega z Ferrari Felipe Massa. "Chcem som ho vidieť v deň, keď tam neboli žiadne médiá. Stál som pri ňom dlho a pozeral som sa ako spí. Som rád, že som tam bol. Veľmi si želám a prajem mu, aby sa prebudil a bol opäť zdravý," povedal Massa médiám v Sao Paulo.

GRENOBLE, BERLÍN/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.