Koštrnova cesta z Premier league do štvrtej ligy a ako vznikol názov Bíli Andeli? Štvrtý diel nesklame

Koštrnova cesta z Premier league do štvrtej ligy a ako vznikol názov Bíli Andeli? Štvrtý diel nesklame
Spartak Trnava. Zdroj: Lukáš Grinaj

Na futbal budeš chodiť dovtedy, kým nedostaneš rozum – prorokovali Mikulášovi Rožňákovi a „asi ho dodnes nemám, veď Trnave fandím už vyše 60 rokov,“ smeje sa kronikár, ktorý má medzi stenami svojej pracovne ukryté odznaky veľkoklubov, vyšívanú červeno-čiernu zástavu od mamy, neomylné štatistiky aj knihu z majstrovskej sezóny spred polstoročia. A viete, kde sa vzala prezývka Bíli Andeli? On áno!

Prvé tri diely výnimočnej doku-série boli skvelé a štvrtý je taký istý. Na Spartak sa pod Dubňom síce usmialo nebo, no už o pár dní musel na Žitnom ostrove prejsť peklom, rozhrýzť koncentráciu nešťastných náhod proti Skalici i počet zranených, aký v klube podľa šéfa Michala Gašparíka ešte nemali. A trávi pred zrkadlom viac času on alebo Grék Savvidis?

Názov epizódy tvrdí, že osud je neprekonateľný, svoje o tom vie aj sympatický bek Kristián Koštrna, ktorého si v pätnástich vyhliadol Wolverhampton Wanderers, neskôr však musel zažiť renesanciu v štvrtej lige. Čo mu zničilo kariéru v Premier league, aké veci naňho „nabonzovala“ snúbenica a ako je možné, že má doma dres Slovana Bratislava?

Aj z rozhovoru so Sebastiánom Kóšom, perličiek Martina Mikoviča, úsmevov Romana Procházku, ochoty fyzioterapeutky Lenky Jurišičovej, „slovenčiny“ Nigérijčana Ali Babu Sudaisa, ba aj hry Človeče v šatni cítiť, že toto nie je klub, ale rodina.

Príbehy so značkou Spartaka previazaných osudov sa blížia k polovici sezóny a hráči vedia, že pre na dvere vyklopkávajúcu storočnicu aktuálne postavenie v tabuľke nestačí. Štvrtý diel predostrie, ako sa na štadióne Antona Malatinského búši do plných. A vy ho môžete sledovať už dnes na Voyo!

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Do neba a do pekla: Spartak Trnava

Dôležité udalosti