Odišiel príliš skoro. Shiffrinová na výročie zverejnila emotívnu fotku s umierajúcim otcom

Odišiel príliš skoro. Shiffrinová na výročie zverejnila emotívnu fotku s umierajúcim otcom
Zdroj: Twitter / Mikaela Shiffrin

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová pri príležitosti smutného výročia zverejnila emotívnu fotografiu s umierajúcim otcom.

Jeff Shiffrin zomrel 2. februára 2020 po nešťastnom páde počas prác na Shiffrinovej dome v meste Edwards v štáte Colorado. Posledné hodiny pri jeho lôžku na klinike v metropolitnej oblasti Denveru s ním strávili Mikaela, syn Taylor a manželka Eileen.

„Naša hora, náš oceán, náš východ slnka, naše srdce, naša duša, naše všetko. Naša rodina je otrasená nečakaným odchodom môjho dobrosrdečného, milujúceho, starostlivého, trpezlivého a skvelého otecka. Bude nám nesmierne chýbať," napísala vtedy Shiffrinová v emotívnom vyznaní.

Jeff Shiffrin, bývalý aktívny lyžiar, bol anesteziológ vo Vaile a spolu so svojou manželkou sprevádzali svoju dcéru pravidelne na jej púti po lyžiarskych strediskách. Často počas prvých kôl vyšliapal kus svahu a Mikaelu fotil.

Americká lyžiarka po tragédii prerušila sezónu a aj po návrate do súťažného kolotoča jej trvalo veľmi dlho, kým sa dostala do niekdajšej formy.

Prečítajte si tiež:

​Aktuálna Líderka Svetového pohára Shiffrinová má na dosah vyrovnanie historického rekordu v počte víťazstiev, ktorý s 86 triumfami drží Švéd Ingemar Stenmark.

Shiffrinová však už získala malý glóbus za slalom, ktorý je už jej siedmy v najtočivejšej disciplíne. Američanka má pred záverečnými dvoma pretekmi pred dvojicou Holdenerová a Vlhová nedostihnuteľný 255-bodový náskok.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Alpské lyžovanie

Dôležité udalosti