Ultras z Interu nemajú na Škriniara ťažké srdce. Vyzývajú ostatných priaznivcov, aby mu preukázali rešpekt

Ultras z Interu nemajú na Škriniara ťažké srdce. Vyzývajú ostatných priaznivcov, aby mu preukázali rešpekt
Takáto fotka už na San Sire nevznikne. Zdroj: Profimedia.sk

Tvrdé fanúšikovské jadro Interu Miláno nazývané Curva Nord Milano podržalo Milana Škriniara po tom, čo im Slovák v rozhovore vysvetlil svoje rozhodnutie opustiť taliansky klub.

„Nemôžeme ísť proti hráčovi, ktorý nám za tie roky dal tak veľa a bol pri našich najväčších úspechoch. Vyzývame fanúšikov, aby mu preukázali rešpekt za jeho profesionalitu, ktorú dokazoval počas pôsobenia v Miláne.“

V dôsledku toho, že po sezóne s určitosťou opustí klub, prišiel slovenský reprezentant o milánsku kapitánsku pásku. Prevzal ju argentínsky útočník Lautaro Martinéz, ktorý gólom rozhodol o triumfe svojho tímu v mestskom derby proti AC Miláno v pomere 1:0. Stále nie je jasné, ako bude tréner využívať Slovákove služby do konca aktuálneho ročníka.  Vo víkendovom stretnutí však dvadsaťsedemročný stopér odohral plnú minutáž.

„Nemáme ťažké srdce na Milana Škriniara. Milan nám vysvetlil, že mu klub minulé leto oznámil, že bude umiestnený na prestupový trh a to aj bez jeho súhlasu. Bol teda nútený sa obzerať po novom zamestnávateľovi,“ uvádza sa v rozhovore.

Prečítajte si tiež:

Bol ochotný vzdať sa miliónov

Škrianiar bol ochotný vzdať sa niekoľkých miliónov, aby ostal v Interi. „Bol pripravený vzdať sa niekoľko miliónov eur. Nemohol však ignorovať ponuku PSG. Aj tak bol stále pripravený obetovať peniaze a zostať v Interi. Treba povedať, že celá situácia okolo Škriniara bola zle zvládnutá a dúfame, že si klub z toho zoberie ponaučenie,“ uviedli ultras Interu.

Bývalý hráč Žiliny je momentálne najdiskutovanejším slovenským futbalovým menom. Hviezdny slovenský stopér sa po sezóne pripojí k tímu okolo hviezdneho tria Messi, Mbappé, Neymar. Parížsky klub mal o rodáka zo Žiaru nad Hronom dlhotrvajúci záujem, ktorý napokon vyústil do dohody.

Kluby sa nedohodli

V závere januárového prestupového okna sa riešila už len otázka či náš reprezentant zmení pôsobisko už počas zimy alebo sezónu dohrá v Taliansku. Nakoniec je realitou druhá možnosť, a tak dlhoročná opora defenzívy Interu ešte úplne neuzavrela svoje pôsobenie na Apeninskom polostrove.

Jeho odchod sprevádzali viaceré nejasnosti. PSG chcelo Slováka privítať v tíme už teraz, ale kluby sa napokon nedohodli, a tak po sezóne odíde Škriniar do Francúzska zadarmo.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti