Skvelé správy z plávania! Listopadová v Riu prekonala aj rekord Moravcovej

Richard Nagy a Katarína Listopadová na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

Nagy v Pardubiciach v národnom rekorde prekonal sám seba.

Slovenská plavkyňa Katarína Listopadová prekonala na mítingu Maria Lenk v brazílskom Rio de Janeiro dva slovenské rekordy. Najlepšia slovenská plavkyňa najprv zlomila vlastné národné maximum na 100 m znak časom 1:00,67 minúty. Členke VŠC Dukla Banská Bystrica sa darilo aj na 400 m v.sp., kde dohmatla za 4:14,02 minúty a o 2,48 sekundy vylepšila doterajší slovenský rekord Martiny Moravcovej ešte z roku 1996.

Zdroj: TASR

"Plávala som 100 znak za 1:00,67, a chvíľu potom 400 kraul za 4:14,02. Obidva časy sú nové slovenské rekordy, ten na 400-ku dokonca držala Martina Moravcová. Pre mňa je 400-ka úplne nová disciplína, niekoľko rokov som ju neplávala ani na pretekoch, takže je to o to väčšie prekvapenie. Na oboch som dohmatla na 2. mieste," uviedla na sociálnej sieti Listopadová, ktorá v olympijskom bazéne pre Rio ešte získala aj bronz na 100 m motýlik za 58,71 s.

Zdroj: TASR

Slovenský plavecký reprezentant Richard Nagy cez víkend prekonal na mítingu v Pardubiciach vlastný národný rekord na 200 m polohové preteky časom 2:03,13. Doterajšie maximum držal plavec J&T Bratislava z tohtoročnej Veľkej ceny Slovenska (2:05,03) v Bratislave.

V Pardubiciach, kde sa ešte plnili limity na OH aj ME sa predstavilo deväťnásť seniorských reprezentantov. Z výhier sa okrem Nagya tešili aj Daniel Vácval na 50 metrov prsia časom 29,04 sekundy či na 50 metrov znak časom 30,06 Barbora Tomanová.

"Do Londýna na majstrovstvá Európy pocestujú až štrnásti plavci - Richard Nagy, Katarína Listopadová, Tomáš Klobučník, Barbora Mišendová, Karin Tomečková, Marek Botík, Karolína Hájková, Andrea Podmaníková, Miroslava Syllabová, Lucia Ledererová, Matej Kuchár (všetci s A-limitom) a Tomáš Púchly, Katarína Filová a Pavol Jelenák s B-limitom," informoval na webe Slovenskej plaveckej federácie (SPF) manažer reprezentácie Ivan Šulek.

RIO DE JANEIRO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Plávanie

Dôležité udalosti