Čo má spoločné Handzuš s Orsághom okrem klubu?

Richard Zedník, Vladimír Országh a Michal Handzuš.
Zdroj: TV Markíza

Obaja sa rozhodli pomôcť deťom spoločne s ďalšími známymi športovcami.

Pestré zastúpenie bývalých i súčasných športovcov sa už druhýkrát rozhodlo podporiť projekt Naučme deti športovať. Ten vznikol primárne ako iniciatíva na pomoc deťom trpiacim detskou mozgovou obrnou a uskutoční sa 8. mája od 15.00 h v areáli Základnej školy na Golianovej ulici v Banskej Bystrici.

"Okrem charitatívneho rozmeru akcie je cieľom ukázať deťom rôzne športy, rozdúchať v nich športové vlohy a dať im možnosť stretnúť sa s ich športovými idolmi. Športovci budú rozdelení na svojich tréningových stanovištiach a deťom poskytnú inštruktáž. Na jej konci dostanú deti pečiatku do svojej hracej karty a po zaplnení všetkých políčok budú odmenené diplomom. Zároveň môžu získať aj autogramy od svojich športových vzorov," informoval TASR hokejista Michal Handzuš.

Medzi športovcami, s ktorými sa deti budú môcť stretnúť, nebudú okrem dlhoročného slovenského reprezentanta chýbať ani ďalší hokejisti Vladimír Országh, Tomáš Surový, biatlonisti Pavol Hurajt, Paulína Fialková, Janka Gereková, futbalisti Martin Jakubko, Martin Poljovka, Marek Bažík, basketbalisti Martin a Radoslav Rančíkovci, Anna Jurčenková, zjazdárka Petra Vlhová, skokan na lyžiach Martin Švagerko, bežci na lyžiach Ivan Bátory, Jaroslava Bukvajová, boxer Tomi Kid Kovács či hádzanárky Andres Kertészová, Monika Kollárová, Jana Oborilová.

Vyzbierané finančné prostriedky od návštevníkov poukážu organizátori v plnej výške na účet Občianskeho združenia Nožička, ktoré pomáha hendikepovaným deťom s detskou mozgovou obrnou.

BANSKÁ BYSTRICA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Charita

Dôležité udalosti