Proti Maďarom do bránky Konrád. Tu je predpokladaná zostava Slovákov

Martin Réway sa so spoluhráčmi teši z gólu proti Švajčiarsku.
Martin Réway sa so spoluhráčmi teši z gólu proti Švajčiarsku. Zdroj: TASR

Mimo zostavy zostanú útočníci Peter Cehlárik a Pavol Skalický.

Slovenskí hokejisti nastúpia na svoj úvodný zápas v B-skupine MS proti Maďarsku (v sobotu o 11.15 SELČ v Petrohrade) v bránke s Branislavom Konrádom. Tréner Zdeno Cíger mu dá prednosť pred Júliusom Hudáčkom, ktorý začne šampionát na striedačke v pozícii náhradníka.

Zloženie obranných dvojíc a útočných trojíc bude rovnaké, ako v záverečnom prípravnom dueli v Bratislave proti Dánsku. Mimo zostavy tak zostanú útočníci Peter Cehlárik a Pavol Skalický.

"Vychádzali sme z uplynulých zápasov podľa toho, ako sa komu darilo. Formácie sme už nechceli príliš meniť. Rozhodli sme ale, že na brankárskom poste začne Braňo Konrád. K dispozícii budeme mať ešte ďalších dvoch hráčov, Cehlárika aj Skalického," uviedol Cíger po štvrtkovom tréningu na hlavnej ploche Športového paláca Jubilejnyj.

V prospech Konráda rozhodla podľa Cígera aktuálna forma. "Je to lotéria, ale snažili sme sa vyjsť zo zápasovej výkonnosti. Braňo mal väčšiu istotu, cítil to tak aj tréner brankárov. Nechcem však hovoriť, že máme jednotku a dvojku. Je to tímová práca, chcem, aby malo mužstvo tímového ducha a každý bol pripravený hocikedy nastúpiť do zápasu," povedal reprezentačný kouč.

Predpokladná zostava SR v zápase s Maďarskom:

Konrád (J. Hudáček) - Marinčin, Sekera, Meszároš, Sersen, Graňák, Mikuš, Jaroš, Švarný - Bakoš, Réway, Daňo - Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Dravecký, Marcinko, Bartánus - Hrnka, Šťastný, Lušňák

PETROHRAD/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2016

Dôležité udalosti