Šport

Tento malý Francúz prekonal svoj športový vzor

Sergej Bubka a  Renaud Lavillenie_edited-1.jpg

Lavilleni prekonal svetový rekord, ktorý 21 rokov držal Bubka.

Nový svetový rekord francúzskeho reprezentanta v skoku o žrdi Renauda Lavillenieho sledovala na vlastné oči aj ukrajinská legenda Sergej Bubka. Práve on bol držiteľom doterajšieho maxima v hale 615 cm, ktoré utvoril v Donecku pred 21 rokmi.

Zdroj: SITA

V rovnakom meste prepisoval históriu aj Lavillenie. Jeho výkon 616 cm vyvolal v atletickom svete veľké ohlasy. Francúz po prekonaní rekordu priznal, že deň predtým sa osobne stretol s Bubkom a ten mu dodal potrebné sebavedomie.

"Sergej Bubka je pre mňa jedným z najlepších atlétov v histórii. Ešte pred pár rokmi by som si ani nepomyslel, že ho môžem prekonať. Je to ako sen," povedal pre televíziu BFM TV Lavillenie.

Zdroj: SITA

"Je to veľký moment, historická chvíľa. Bol to skvelý výkon. Som veľmi rád, že som predal žezlo takému nadanému športovcovi. Renaud je skvelý chlapík, skutočný vzor pre mladých," uviedol v telefonickom rozhovore pre agentúru AP Bubka, ktorý je stále držiteľom svetového rekordu pod holým nebom. Ten má od roku 1994 hodnotu 614 cm.

"Má na to, aby prekonal aj toto maximum. Myslím, že sa tak stane skôr či neskôr. Prajem mu to," dodal legendárny Ukrajinec, ktorý pred týždňom dekoroval slovenskú reprezentantku v biatlone Anastasiu Kuzminovú zlatou medailou za víťazstvo v šprinte na ZOH v Soči.


 

DONECK/TASR
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Dôležité udalosti