Hokejové srdce pre Čiša: Začala sa dražba dresov, zapojili sa aj hviezdy NHL

Hráči oboch tímov s transparentom na podporu svojho chorého kolegu.
Zdroj: TASR

Okrem Slovákov a Čechov darovali svoj dres s podpisom aj taký hokejisti ako Patrick Kane či Carey Price.

V týchto dňoch odštartovala pod patronátom Spolku28 ďalšia charitatívna akcia, tentokrát pod názvom "Hokejové srdce pre Čiša". Organizáciu Spolek 28, ktorého predsedom je bývalý český futbalista Pavel Horváth, založili priatelia slovenského futbalového reprezentanta a hráča Viktorie Plzeň Mariána Čišovského. Cieľom je spoločne pomáhať Čišovi v boji so zákernou chorobou ALS.

Na jeseň sa uskutočnila prvá charitatívna akcia "Kopeme pre Čiša". Z dražieb kopačiek sa získala suma 1,5 milióna českých korún (viac ako 50-tisíc eur). Aktuálne je na svete ďalšia charitatívna akcia na podporu chorého slovenského futbalistu pod názvom "Hokejové srdce pre Čiša".

"Hokejové srdce pre Čiša" bola spustená pre získanie financií z dražieb hokejových dresov. Samotná dražba sa začala na stránke www.spolek28.cz, zaplatené čiastky pôjdu priamo na účet Spolku 28. Aktuálne sú v ponuke napríklad podpísané dresy českého a slovenského národného tímu alebo aj viacerých hviezd z NHL.

K tejto iniciatíve sa samozrejme pridali aj súčasné a bývalé slovenské hviezdy NHL. "Ahoj Čišo! Chcel by som ťa podporiť v ťažkom boji. Rád by som venoval do dražby môj dres. Dúfam, že pomôže. Drž sa," odkázal Marián Hossa, ktorý okrem dresu venoval do dražby aj svoju hokejku. Tá sa objaví v ponuke v najbližších dňoch.


V ponuke je ešte jeden dres z Chicaga. Venoval ho Michal Handzuš, v ktorom vyhral v roku 2013 Stanley Cup. "Čišo pozdravujem ťa. Venujem ti dres do dražby, držím ti palce. Veľa síl, sme s Tebou," uviedol Ľubomír Višňovský, ktorý do dražby venoval svoj dres New Yorku Islanders, za ktorý v rokoch 2012 - 2015 odohral 112 duelov.

Všetky videoodkazy nájdete tu.

Hokejový tím Slovan si dal vyrobiť špeciálny dres z KHL s menovkou Čišo. "My chalani zo Slovana ti držíme palce. Drž sa Čišo," uviedli Michal Sersen a Marek Viedenský.

V ponuke nechýba ani dres slovenského národného tímu. "Čišo drž sa," odkázal kapitán tímu Andrej Sekera.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.