Poznáme štvrťfinálové dvojice MS, môžeme sa tešiť na tieto konfrontácie

Dánski hráči sa tešia po víťazstve nad Českom na MS v Moskve.
Zdroj: TASR/AP

Nepredpokladané miestenky do štvrťfinále si vybojovalo v A-skupine Dánsko a v "béčku" Nemecko.

Utorňajšie večerné stretnutia dali bodku za úvodnou fázou hokejových MS v Rusku. Po nich už poznáme účastníkov vyraďovacej fázy, v ktorej okrem našej reprezentácie chýba napríklad aj Švajčiarsko. Nepredpokladané miestenky vo štvrťfinále si vybojovalo v A-skupine Dánsko a v "béčku" Nemecko.

Rusko - Nemecko

Hokejisti Ruska sa vo štvrtkovom večernom štvrťfinále stretnú s Nemeckom, ktoré v základnej B-skupine obsadilo tretiu priečku.

Partia okolo Alexandra Ovečkina si v "áčku" počínala veľmi dobre. Po úvodnej ľadovej sprche v podobe prehry 0:3 s Českom zvyšných šesť duelov zvládla na sto percent, vrátane doteraz najvyššej výhry týchto majstrovstiev - 10:1 proti Dánsku.

Nemci položili základný kameň nečakaného prieniku medzi najlepšiu osmičku prekvapivými triumfmi 5:1 nad našou reprezentáciou a predovšetkým víťazstvom 3:2 proti Američanom.

Naposledy sa oba celky stretli na takomto fóre počas šampionátu 2014 v Bielorusku, počas základnej B-skupiny triumfovalo Rusko 3:0.

Zdroj: TASR/AP

Kanada - Švédsko

Kanada sa v petrohradskom Športovom paláci Jubilejnij stretne so Švédskom, ktoré v A-skupine obsadilo tretiu priečku. Švédske "tri korunky" nečakane stratili body s Lotyšskom (výhra 2:1 po predĺžení) a so Švajčiarskom (výhra 3:2 po sam. nájazdoch) a v záverečnom dueli skupiny proti Rusku, v ktorom prehrali 1:4.

Kanada si v B-skupine počínala podľa očakávania, jediné zakopnutie prišlo až v derniére s Fínskom, kde zverenci Billa Petersa ťahali za kratší koniec a prehrali šokujúco 0:4. 

Tieto dva giganty ľadového hokeja sa v rámci MS naposledy stretli na minuloročnom šampionáte v Česku, v základnej A-skupine zvíťazili v desaťgólových hodoch kanadské "javorové listy" 6:4.

Zdroj: TASR

Česko - USA

Súperom Českej republiky v moskovskom Ľadovom paláci budú o 15.15 hod. Spojené štáty americké. Zverenci Vladimíra Vůjtka prešli základnou A-skupinou ako nôž po masle, body stratili len s Lotyšskom (prehrali 3:4 po sam. nájazdoch) a Dánskom (zvíťazili 2:1 po nájazdoch).

Mladý americký výber v základnej B-skupine nestačil na Kanadu (1:5), Fínsko a Nemecko (zhodne 2:3). Američania v záverečnom dueli o miestenku do ďalšej fázy síce prehral s našou reprezentáciou 2:3 po predĺžení, v konečnom bodovom zúčtovaní to však zámorskému celku stačilo.

Česi majú americkému súperovi čo vracať, veď na minuloročnom šampionáte, ktorý sa konal v Prahe a v Ostrave, ich Američania v boji o bronz zdolali rozdielom triedy 3:0.

Zdroj: TASR/AP

Fínsko - Dánsko

Petrohradské popoludňajšie štvrťfinálové predstavenie zaobstarajú severskí zástupcovia Fínsko a Dánsko. "Suomi" sú najlepším tímom základných skupín, vyhrali všetkých sedem stretnutí, impozantné je ich skóre 29:6 . Krajina tisícich jazier navyše v poslednom stretnutí B-skupiny v priamom súboji o prvú priečku zdemolovala ďalšieho suveréna Kanadu 4:0 .

Dánsko si pootvorilo dvere do vyraďovacej fázy dvomi prekvapujúcimi bodmi v dueli proti dominantnému Česku (výhra 2:1 po samostatných nájazdoch) a predovšetkým triumfom 3:0 proti Nórsku, ktoré napokon skončilo v A-skupine ihneď za Dánskom s trojbodovou stratou.

Posledný súťažný zápas Fínska s Dánskom sa taktiež odohral na minuloročných MS v Česku, v základnej B-skupine sa z výhry 3:0 radovalo favorit z Fínska.

Semifinálové zápasy sa budú hrať výlučne v Moskve. Účastníci bojov o medaily vzídu z víťazov stretnutí Rusko-Nemecko a Fínsko-Dánsko, druhú dvojicu budú tvoriť úspešnejšie celky z konfrontácií Kanada-Švédsko a Česko-USA.

Zdroj: TASR/AP

Štvrťfinálové dvojice:

Česko - USA: 15.15 hod.; Ľadový palác (Moskva)

Kanada - Švédsko: 19.15 hod.; Športový palác Jubilejnij (Petrohrad)

Rusko - Nemecko: 19.15 hod.; Ľadový palác (Moskva)

Fínsko - Dánsko; 15.15 hod.; Športový palác Jubilejnij (Petrohrad)


BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2016

Dôležité udalosti