Vyberte najkrajší gól Slovenska na MS, tu je päť adeptov

Prvého gólu do bieloruskej brány sme sa dočkali v druhej tretine z hokejky Sekeru.
Prvého gólu do bieloruskej brány sme sa dočkali v druhej tretine z hokejky Sekeru. Zdroj: TASR

V nominácii sú dva naše góly v dueli proti Francúzsku.

Naši hokejoví reprezentanti majú účinkovanie na jubilejných 80. majstrovstvách sveta za sebou. Na šampionáte v Rusku skončili na celkovej deviatej priečke čo znamená, že medzi elitnú štvrťfinálovú osmičku tímov sa neprebojovali. Brány tejto fázy sme neotvorili tretí rok po sebe.

V základnej B-skupine, ktorá sa hrala v Športovom paláci Jubilejnij v Petrohrade, sme v konkurencii Fínska, Kanady, Nemecka, USA, Bieloruska, Francúzska a zostupujúceho Maďarska obsadili piate miesto, k postupu do štvrťfinále nám chýbali dva body.

Na svojom konte máme dve výhry v riadnom hracom čase (4:1 proti Maďarsku a 5:1 proti Francúzsku) a jeden triumf po predĺžení proti USA (3:2). Negatívnych výsledkov máme viac, najmä prehry 1:5 s Nemeckom a 2:4 s Bieloruskom boli neočakávané a v podstate rozhodli o našom neúspechu. S topfavoritmi Fínskom a Kanadou sme zhodne utŕžili nádielku 0:5.

Dovedna sme v siedmich petrohradských vystúpeniach skórovali 15-krát, inkasovali 23-krát. Hoci počet strelených gólov je menší ako počet inkasovaných, predsa len možno z nich vybrať päticu tých, ktoré stoja za pozretie a za to, aby jeden z nich získal honor nášho najkrajšieho gólu na tomto turnaji.

Tu je naša ponuka:

Andrej Sekera - gól na 3:1 (Slovensko - Maďarsko 4:1)

Gól nášho kapitána v 36. minúte po narazení si s Tomášom Jurčom začína od 1:08


Libor Hudáček - gól na 4:1 (Slovensko - Francúzsko 5:1)

Mladší z bratov Hudáčkovcov si v 36. minúte položil veterána Hueta vo francúzskej bránke náznakom strely a následne upravil na 4:1 pre náš tím. Jeho gól začína od 1:15


Christián Jaroš - gól na 5:1 (Slovensko - Francúzsko 5:1)

Premiérový gól na prvých MS seniorov strelil 20-ročný bek švédskej Lulei v 58. minúte proti Francúzsku po peknej akcii s Jurčom a Viedenským. Táto akcia začína od 1:31.


Tomáš Jurčo - gól na 2:0 (Slovensko - Bielorusko 2:4)

Košický odchovanec v našom štvrtom vystúpení na MS v 37. minúte proti Bielorusom šikovne tečoval strelu Juraja Mikuša, ktorá znamenala náš gól a vedenie 2:0. Situácia začína od 0:56.


Marko Daňo - gól na 3:2 (Slovensko - USA 3:2 po predĺžení)

V našej labutej piesni tohto šampionátu sme síce zdolali Spojené štáty americké 3:2 po predĺžení, lenže k postupu do štvrťfinále sme potrebovali vyhrať v riadnom hracom čase. Gól našej veľkej nádeje padol už v prvej minúte predĺženia.
BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2016

Dôležité udalosti