Nový Power Ranking MS: Dávku sarkazmu si odniesli aj Slováci

Na snímke vpravo prekonaný Július Hudáček (Slovensko) a vľavo gólová radosť Kanaďanov v zápase B-skupiny hokejových MS v Rusku.
Zdroj: TASR

Ide o rebríček krajín s komickým textom, jeho poradie nekorešponduje s oficiálnym rebríčkom krajín.ô

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) počas majstrovstiev sveta v Rusku vydáva zábavný rebríček Power Ranking, najnovšie predstavila jeho šiestu edíciu.

Ide o rebríček krajín s komickým textom, jeho poradie nekorešponduje s oficiálnym rebríčkom krajín, keďže v tejto zábavnej verzii je lídrom Fínsko, ktoré v smerodajnom renkingu krajín je "až" na tretej priečke. Ani v tomto prípade nie je núdza o komické vyjadrenia na adresu viacerých reprezentácií.

Fínsku sa ušla poznámka: "Hlavu hore, Kanada. Kivistö aj v KHL skóroval len raz". Bek Fínov Tommi Kivistö bol jeden zo strelcov, ktorí sa presadili vo víťaznom dueli proti Kanade pri triumfe 4:0. Ten je hráčom Avtomobilistu Jekaterinburg, v jeho drese skóroval v tejto sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) tiež len raz.

Rebríček nešetril ani Rusov: "víťazstvo je naše, jedine, že by sme to hromadne zbabrali!". Na štvrtom mieste sa nachádzajúce Česko si má dať pozor na výber USA, pretože "Američania pijú mlieko a nie Krušovice". Český popredný pivovar je jedným z hlavných partnerov šampionátu.

Zdroj: TASR/AP

Na oplátku sa majú mať na pozore aj hráči zámorského celku. "Český tím je starý - minulý rok mal jeden ich hráč 68". Toto číslo nosieva česká a svetová legenda Jaromír Jágr, ktorý na minuloročnom domácom šampionáte hral vo veku 43 rokov a stal sa najužitočnejším hráčom turnaja.

Veľmi pozoruhodným tímom je Dánsko, ktoré sa nachádza na ôsmej priečke. Poznámka "naše presilové hry sú najsilnejšia zbraň v galaxii" nie je náhodná. Severania skórovali v základnej A-skupine dovedna 17-krát, z toho až v deviatich prípadoch počas početnej výhody. Samostatnou kapitolou je posledný duel v skupine proti Kazachstanu, v ktorom pri výhre 4:1 dosiahli všetky štyri presné zásahy práve počas presilovej hry.

Na deviatej priečke sa nachádza náš výber, ktorý si vyslúžil text "Petrohrad už nie je to, čo býval". Súvisí to s rokom 2000, počas tohoročného šampionátu sme sa dočkali vôbec prvej našej medaily z MS v rámci samostatného Slovenska. Vo finále, ktoré sa hralo práve v tomto meste, sme prehrali s Českom 3:5.

Zdroj: TASR

"Keby naši brankári jedli viac čokolády, boli by širší". Takto sa tvorcovia rebríčka pohrali so Švajčiarskom, ktoré taktiež trochu prekvapujúco nepostúpilo do štvrťfinále. Gólmani Helvétov Robert Mayer a najmä Reto Berra dostali viacero gólov, ktoré im prekĺzli doslova medzi ruky.

Trináste Lotyšsko v poslednom dueli na týchto MS nestačilo na Nórsko, ktorému podľahlo 1:3. Prirovnanie k pobaltskému štátu je veľmi úsmevné. "Pre milovníkov rekordov - naposledy sme Nórsko zdolali 3:1 v roku 1938".

Francúzsko by podľa rebríčka malo "čítať viac kníh o Asterixovi", nakoľko vyhralo len s Nemeckom (3:2 po sam. nájazdoch) a 6:2 s Maďarskom.

Zdroj: TASR/AP

V Maďarsku sa v súčasnosti "zakazuje francúzsky bozk". Táto poznámka smeruje v poslednému zápasu Francúzska proti Bielorusku, v ktorom Francúzi prehrali s Bielorusmi 0:3. Pre našich južných susedov to znamenalo opätovný návrat do B-divízie, z ktorej postúpili minulý rok.


BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2016

Dôležité udalosti