Sabovčík je po operácii. A dokonca už skočil aj prvý axel od Bratislavy

Jozef Sabovčík.
Zdroj: Ján Súkup

V najbližších týždňoch bude pokračovať v rekonvalescencii a postupne zaťažovať problematické koleno.

Legendárny krasokorčuliar Jozef Sabovčík (53) má za sebou operáciu kolena. Chirurgický zákrok bol kľúčový pri jeho rozhodovaní o pokračovaní v kariére. Absolvoval ho v USA, kde žije.

"Jumping Joe" už počas januárových Majstrovstiev Európy v Bratislave, kde bol hlavnou hviezdou galaexhibície, priznal neutíchajúce zdravotné problémy. Otvorene hovoril o tom, že ak tento zákrok nedopadne podľa jeho predstáv, bude musieť ukončiť aj kariéru medzi profesionálmi.

V stredu (18. 5.) večer poslal Sabovčík slovenským fanúšikom spoza veľkej mláky video pozdrav. Ide pritom o zábery z jeho vôbec prvého tréningu po spomínanom zákroku, informovala tvnoviny.sk Jana Tuhá.

„Zdravím vás z Kalifornie, je to šesť a pol týždňa, čo som po operácii kolena. Ako vidíte som znova na ľade a uvidíme, ako to dopadne," hovorí v úvode videa Sabovčík, na ktorom spočiatku badať miernu únavu. Následne sa vyberie na plochu, kde okrem piruety vyskúša aj jednoduchšie skoky. „Tak to bol prvý axel od Bratislavy. Ešte je nádej," dodal spokojný 

Jozef Sabovčíka, ktorý ako prvý na svete skočil v súťaži štvoritý skok, sprevádzali problémy s kolenom aj počas kariéry na amatérskom ľade. Práve z tohto dôvodu v roku 1987, po tretej operácii, ukončil kariéru. Mal len 24 rokov, no stihol dvakrát vybojovať titul majstra Európy a bronzovú medailu na Zimných olympijských hrách v Sarajeve 1984.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Počasie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti