Vůjtek povedal dôvody, prečo končí

Reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek
Zdroj: TV Markíza,

Tiež odmietol ponuku byť konzultanta na blížiacom sa Svetovom pohári v Kanade.

Štvrťfinálovou prehrou Česka s USA 1:2 po nájazdoch sa na 80. hokejových MS v Rusku rozlúčil s trénerskou kariérou reprezentačný tréner českého národného tímu Vladimír Vůjtek.

"Je to definitívny koniec. Jedine keby som išiel niekde na 14 dní robiť záskok. Ukončil som kariéru a nebudem sa mladým progresívnym trénerom do toho pliesť," oznámil 69-ročný kouč na pozápasovej tlačovej konferencii. Vůjtek tiež odmietol ponuku konzultanta na blížiacom sa Svetovom pohári v Kanade. Podľa jeho slov bol už od Vianoc rozhodnutý ukončiť trénerskú kariéru.

S myšlienkou na odchod do dôchodku koketoval už v minulom roku, keď opustil slovenskú reprezentáciu. Po ponuke trénovať rodnú krajinu si ale pôsobenie predĺžil ešte o jeden rok.

"Nikdy som pri českej reprezentácii nebol a ako som už niekoľkokrát povedal, vyčítal by som si, keby som neprijal túto ponuku. Zobral som si z tohto dôvodu o asistenta navyše, aby som na to už nebol sám. Naša spolupráca bola bezchybná, našli sme určitý spôsob hry, ktorý mužstvu vyhovoval," citoval Vůjteka český portál idnes.cz.

Česko s pätnástimi nováčikmi na súpiske vyhralo A-skupinu bez zaváhania a jediného premožiteľa našlo až v štvrťfinále po samostatných nájazdov. "Som na hráčov celkom hrdý. Síce je škoda, že sme nepostúpili ďalej, ale mužstvo pracovalo veľmi dobre. Je to premárnená šanca, Američania neboli lepší. Hokej je aj o šťastí, my sme ho z nejakého dôvodu nemali," zhodnotil účinkovanie svojich zverencov Vůjtek.

MOSKVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2016

Dôležité udalosti