V malom finále veľký triumf domácich Rusov, Američanom zostalo štvrté miesto

Ruská reprezentácia po zisku bronzovej medaily na domácich MS
Zdroj: TASR/AP

Oba tímy napriek ťažobe semifinálových prehier z predchádzajúceho dňa predviedli svižné športové divadlo.

Ruskí hokejisti získali na domácich MS v Moskve bronzové medaily, keď v nedeľu zdolali USA 7:2. Oba tímy napriek ťažobe semifinálových prehier z predchádzajúceho dňa predviedli svižné športové divadlo.

Ruský hokej vydoloval v ére samostatnosti už jedenástu medailu 5 zlatých, po 3 strieborné i bronzové). Ako nástupnícky štát po ZSSR a SNŠ má na konte už 45 cenných kovov (27-10-7).

Zdroj: TASR/AP

Zápas o bronz mal napriek hokejovej frustrácii oboch veľmocí iskru a vďaka divákom aj atmosféru. Pritom najmä Američania nasadili tempo, akoby hrali o život a z tohto hľadiska sa prvá tretina nápadne podobala ich semifinálovému zápasu.

Gól Mozjakina na 2:0 pre Rusko


V sobotu Kanadu predstihli v korčuľovaní i v aktivite, ale po 20 minútach prehrávali 0:2, Rusi im na druhý deň naložili rovnaké manko, akurát neboli pasívni. Zámorský tím mal kvalitnú desaťminútovku, ale väčšie príležitosti sa postupne rodili na druhej strane a od úvodného gólu Vojnova Rusi dianie ovládali. Hral sa síce "hore-dole" hokej, zborná však bola nebezpečnejšia a kombinačnejšia a Mozjakin v presilovke zvýšil na 2:0.

Na smolu Američanov sa im v druhom dejstve nepodarilo napodobniť sobotňajší zvrat a dve presilovky na prelome tretín im viac škodili ako pomohli. So svojím súperom herne síce stíhali, ale Bobrovského až na pár výnimiek nevedeli poriadne zamestnať.

Naopak, Kinkaid si zachytal, zlikvidoval aj superšancu Kuznecova, ale to už medzitým bolo 3:0 pre Rusov, ktorým vyšla skvelá akcia s Dacjukovou inžinierskou prihrávkou na úspešnú čepeľ Telegina. Štvrtý gól, to bola óda na hokejovú radosť v podaní najvýraznejšej formácie turnaja a Panarinova prihrávková variácia na Dadonova sa vypýtala do reklamných šotov.

Zdroj: TASR/AP

Ani po tomto momente, keď nahnevaný kapitán Wideman roztrieskal palicu, Američania zbrane nezložili a v presilovke znížili, ale Panarin im dal ďalší pekný gól a to už sa prejavovala emočná i fyzická vyčerpanosť z večerného semifinále.

Američania sa aj na začiatku tretej časti snažili ešte niečo so zápasom urobiť, ale zborná hrala v pohode a pridala dva góly. Ten posledný 7 sekúnd pred koncom padol symbolicky.

Gól Panarina na 5:1


Panarin spravil v pásme korčuliarsku kreáciu, našiel pre bránkou voľného Dadonova, ten posunul napravo Šipačovovi a najproduktívnejší hráč šampionátu zavesil ponad ležiaceho brankára.

Zdroj: TASR/AP

o 3. miesto (Moskva):

Rusko - USA 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Góly:
7. Vojnov (Kalinin, Širokov), 14. Mozjakin (Dacjuk, Orlov), 30. Telegin (Dacjuk), 33. Dadonov (Panarin, Šipačov), 36. Panarin (Belov, Čudinov), 54. Mozjakin (Dacjuk), 60. Šipačov (Dadonov, Panarin) - 35. Vatrano (Warsofsky, Nelson), 44. Vatrano (Warsofsky). Rozhodcovia: Björk (Švéd.), Fraňo - Lhotský (obaja ČR), Pihlblad (Švéd.), vylúčení: 5:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.
Rusko: Bobrovskij - Vojnov, Jemelin, Telegin, Orlov, Čudinov, Belov, Marčenko, Zajcev - Ľubimov, Kuznecov, Ovečkin - Mozjakin, Dacjuk, Burmistrov - Dadonov, Šipačov, Panarin - Širokov, Kalinin, Plotnikov
USA: Kinkaid (41. Condon) - Hanifin, Wideman, McCabe, Murphy, Skjei, Warsofsky, Santini - Foligno, Matthews, Schroeder - Vatrano, Nelson, Fasching - Motte, Compher, Larkin - Maroon, Hendricks, Wood - Connor


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2016

Dôležité udalosti