Tu sú ohlasy aktérov zápasu o bronz

Američan Dylan Larkin počas duelu MS 2016 v Rusku proti Kanade.
Zdroj: TASR

"Vedeli sme, čo nás čaká, výborná technika a veľká ofenzíva. Presne to predviedli."

Vadim Šipačov, útočník Ruska, v zápase 1+1: "Po včerajšom zápase panovala v celom tíme zlá nálada, no všetko sme hodili za hlavu a povedali sme si, že v poslednom musíme vyhrať. Tretie miesto je lepšie ako štvrté, ale radšej by som mal osobne menej bodov a chcel by som lepšie umiestenie."

Ivan Telegin, útočník Ruska, v zápase 1+0: "Ak by sme dnes nevyhrali, nemali by sme žiadnu medailu, takže za to sme radi. Podarilo sa nám skórovať, získali sme rýchlo dobrý náskok a potom sa nám už hralo ľahšie."

Sergej Bobrovskij, brankár Ruska: "Po tom, čo sme prehrali semifinálový zápas, nám sme v záujme získania medaily museli vyhrať. Ukázali sme, že náš tím má charakter, pretože to dnes nebolo ľahké. Dnes som nemal veľa práce, ale to, že mi pomohli spoluhráči, ktorí strelili sedem gólov, mi veľmi pomohlo."

Roman Ľubimov, útočník Ruska: "Aj keď sme sa nedostali do finále, chceli sme dať našim fanúšikom dôvod na radosť, poďakovať sa im za to, že prišli a podporovali nás počas celého šampionátu."

Connor Murphy, obranca USA: "Bronzová medaila bola veľmi ďaleko. V prvej tretine sme nehrali to čo sme chceli. Nechceme sa vyhovárať ani na to, že sme mali od semifinálovej prehry s Kanadou menej ako 24 hodín na regeneráciu. Tak je systém turnaja nastavený a rešpektujeme to. Hodnotím to pozitívne, pretože sa ukázalo, že aj keď sme mali veľmi mladý tím s vekovým priemerom 23 rokov, máme perspektívu. Myslím, že sme neodohrali zlý turnaj."

Tyler Motte, útočník USA: "Vedeli sme, čo nás čaká, výborná technika a veľká ofenzíva. Presne to predviedli."

Dylan Larkin, útočník USA: "Včera sme hrali neskoro večer a dnes popoludní. Navyše tam boli emócie po tesnej prehre s Kanadou. Rusi hrali pred domácimi fanúšikmi dobre. Bolí to, je to veľké sklamanie."

Matt Hendricks, útočník a kapitán USA: "Mali sme herný plán. Vedeli sme, čo máme robiť, no na ľade sme to nepredviedli. Musíme však uznať aj kvality Rusov, dnes odohrali veľmi dobrý zápas."

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2016

Dôležité udalosti