Záverečný Power Ranking: Za naše zlyhanie vraj môže Peter Šťastný

Pózovanie s trofejou pre svetových šampiónov z MS v Rusku v podaní kanadskej reprezentácie
Zdroj: TASR/AP

Predposledné Maďarsko už má novú verziu populárneho vína - "Naše najnovšie víno je Tokaj 2017 prvá divízia".

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) vydala posledný Power Ranking uplynulých MS v Rusku. Úsmevný rebríček obsahuje krátky popis ku každému tímu z tohto šampionátu, pričom jeho poradie nekorešponduje s rebríčkom krajín podľa bodov.

Lídrom sa stala Kanada s popisom "Tímom, ktorý vyhral v máji, je Kanada!". Suverénnumu Fínsku, ktorého zakoplo len vo finálovom dueli proti "javorovým listom", autori dali text: "to bol kto? Connor Charlamov?". Zostavovatelia renkingu porovnali 19-ročný kanadský zázrak s legendárnym ruským krídelníkom Valerijom Charlamovom.

Tretie Rusko si "udržalo tradíciu - moskovský bronz". "Zborná" totiž na predošlom domácom šampionáte z roku 2007 taktiež získala bronzové medaily. Američania po výprasku od Ovečkina a spol. v boji o tretie miesto by sa mali zapísať na "Balet Bolšoj".


Švédsko si hovorí: "ako tím sme vyzerali dobre a upravene". K Nemecku priradili text: "Kolín je pre tímy, ktoré nechcú zapáchať". Práve v tomto meste bude jedna vetva budúcoročných MS. Našej reprezentácii už autori našli aj vinníka. "Chybou Petra Šťastného je, že nemá 25 rokov". Práve takýto vekový priemer mala družina Zdena Cígera.

Predposledné Maďarsko už má novú verziu populárneho vína - "Naše najnovšie víno je Tokaj 2017 prvá divízia". Kazachstan sa dožaduje nového formátu, kde by stále mohli hrať o jedného hráča naviac. Ázijský celok inkasoval v poslednom dueli s Dánskom všetky štyri góly práve počas oslabenia.

BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2016

Dôležité udalosti