Definitívne zostavenie skupín na MS 2017. Prečítajte si, koho sme schytali

Slovenskí hokejisti ďakujú fanúšikom za podporu na MS v Rusku.
Slovenskí hokejisti ďakujú fanúšikom za podporu na MS v Rusku. Zdroj: TASR

Zaradenie do skupín v utorok definitívne potvrdila Medzinárodná hokejová federácia (IIHF).

Slovenskí hokejisti sa na budúcoročných MS v hokeji predstavia v základnej A-skupine aj s Rusmi a Švédmi. Okrem domáceho Nemecka budú v Kolíne nad Rýnom hrať i Američania, Lotyši, Dáni a nováčik elitnej kategórie Taliani.

Rozdelenie určil rebríček IIHF, podľa neho sa však budúcoroční usporiadatelia Nemecko a Francúzsko ocitli spolu v jednom reťazci určujúcom zloženie základných skupín.

Vďaka tomu sa Slováci oproti tohtoročnému šampionátu stretnú v Kolíne až s piatimi "novými" súpermi. Rovnakými z Petrohradu budú len Nemci a Američania.

"Nenavyberáme si. Myslím si, že každý rok sú v jednej či druhej skupine kvalitné mužstvá. Je to dokonca natoľko vyrovnané, že medzi papierovo slabšími tímami nie je nikto výrazným outsiderom a konkurencia medzi nimi je veľká. Na druhej strane sú tam favoriti ako Švédi, Rusi a Američania, ktorí sú stabilne silní. Polemizovať o tom, koľko súperov je silnejších a koľko slabších, sa nedá," povedal pre TASR kouč národného tímu Zdeno Cíger.

Organizátori MS 2017 na základe zmien od stola zložili francúzsku B-skupinu z tohtoročných finalistov - majstrovskej Kanady a Fínov, ďalej sa v Paríži predstavia Česi, Švajčiari, Bielorusi, Nóri, domáci Francúzi a Slovinci.

Budúcoročný šampionát sa uskutoční v termíne 5.- 21. mája.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2016

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.