Šport

UEFA potrestala CSKA, Apollon a Srbsko za rasizmus

Marek Bakoš, Igor Akinfejev a Sergej Ignaševič
Zdroj: SITA

Prečítajte si tresty.

Európska futbalová únia (UEFA) potrestala kluby CSKA Moskva, Apollon Limasson a srbský zväz za rasistické správanie fanúšikov finančnými pokutami a čiastočným alebo úplným uzavretím štadióna.

Najtvrdší trest dostal CSKA za transparent svojich priaznivcov s rasistickými a pravicovými symbolmi pri prehre v Lige majstrov s Viktoriou Plzeň (1:2). Najbližší zápas na európskej scéne musí ruský klub odohrať bez prítomnosti divákov a navyše má zaplatiť 50-tisíc eur, keďže už v októbri dostal varovanie.

Apollon bude za opičie pokriky na hráča Legie Varšava Dossu Juniora pri domácej prehre 0:2 v zápase Európskej ligy pykať čiastočným uzavretím štadióna. Z rovnakého dôvodu nebudú môcť využiť plnú kapacitu tribún ani Srbi pri najbližšom dueli reprezentácie do 21 rokov.

Opičie zvuky sa z hľadiska ozývali počas ich remízového kvalifikačného súboja ME 2015 proti Belgicku (2:2). Keďže v ich prípade ide o opakované previnenie, musia pri ďalšom domácom stretnutí rozvinúť veľký transparent s nápisom "Nie rasizmu" a kapitán tímu prečíta pred začiatkom vyhlásenie odmietajúce rasizmus.

NYON/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.