Lintnerovci neprezradili meno kandidáta, do procesu zatiahli aj Šatana

Šéf Pro-Hokej riadiacej najvyššiu hokejovú súťaž Richard Lintner.
Zdroj: TASR

Verejnosť sa ho oficiálne dozvie v stredu.

Slovenské hokejové hnutie okolo Richarda Lintnera aktívne pracuje na príprave svojho kandidáta do volieb prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), ktoré sa uskutočnia 16. júna. Bývalý úspešný reprezentant zatiaľ nepotvrdil, či sa bude po roku opäť uchádzať o post zväzového šéfa.

Nechajte sa prekvapiť

Rovnako tak neuviedol žiadne meno, o ktorom vo vnútri svojej skupiny uvažujú. "Komunikácia existuje a je veľmi aktívna. Najneskôr do budúceho štvrtka bude treba tieto veci vyriešiť. Sľubujem, že celý plán prezradím, keď na to príde čas," uviedol súčasný šéf spoločnosti Pro Hokej riadiacej najvyššiu domácu súťaž.

Po dlhšom naliehaní potvrdil, že súčasťou celého procesu je už aj Miroslav Šatan. Slovenskej verejnosti však odkázal: "Nechajte sa prekvapiť."

Bývalý obranca neuspel vo vlaňajšej voľbe prezidenta SZĽH, kongres si vtedy zvolil Igora Nemečka. Lintnerova skupina následne napadla volebné stanovy, podľa ktorých mali hlasovacie právo aj pracovníci SZĽH či delegovaní zástupcovia odborných komisií.

Po turbulentnom období od spustenia bojkotu reprezentačných akcií sa napokon obe strany dohodli a podpísali Verejný záväzok. Na jeho základe legislatívna komisia upravila znenie stanov, ktoré mali schváliť na piatkovom rokovaní Rady SZĽH.

"Je to seriózny proces. Nie je to o tom, že si niekto povie, že ide do toho. Musí byť pripravený plán, filozofia aj celé nadstavenie, aby to malo zmysel. Pokiaľ to nie je vyriešené, polemizovať o tom nebudem. Môžem povedať, že koho by som si na tomto poste vedel predstaviť, ale to nie je dôležité. Nie je to o tom, že by som niečo tajil, ale celý proces je veľmi seriózny. Zavádzanie nie je potrebné," dodal Lintner.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti