Višňovský sa lúči s hokejom, prídu aj Hossa, Gáborík či Bondra

Ľubomír Višňovský.
Zdroj: TASR

Náš reprezentant ukončil bohatú kariéru na konci februára, keď Slovan Bratislava vypadol v 1. kole play off KHL.

Ľubomír Višňovský chystá veľkolepú rozlúčku s bohatou kariérou. Benefičný duel medzi legendami Slovana Bratislava a zlatými chlapcami z Göteborgu v deň jeho štyridsiatich narodenín nebude len o hokejovej zábave, ale najmä o charitatívnej pomoci. Na zápase sa zúčastnia mnohí bývalí i súčasní hráči na čele s Mariánom Hossom, Mariánom Gáboríkom, Miroslavom Šatanom či Petrom Bondrom.

Najťažšie bude presvedčiť Žiga Pálffyho. Volal som s ním, ale zatiaľ sa nevyjadril

Višňovský ukončil bohatú kariéru na konci februára, keď Slovan Bratislava vypadol v 1. kole play off KHL s CSKA Moskva. Pokračovať mu neumožnili zdravotné problémy. Po konci kariéry si charizmatický obranca začal naplno plniť otcovské povinnosti, no na hokej nezanevrel. S priateľmi pripravil rozlúčkový zápas, v ktorom si 11. augusta o 20.30 h v Bratislave zmerajú sily hráči, s ktorými veľa prežil na klubovej i reprezentačnej úrovni.

"Robím rozlúčkový zápas. V tíme zlatých chlapcov nebudú úplne všetci majstri sveta, ale pôjde o hráčov z prierezu mojej kariéry od roku 1996. Do jedného aj druhého tímu si hráčov vyberám sám. Za Slovan budú hrať legendy približne od roku 1994. Všetci chalani tu byť nemôžu, uvidíme, koho sa mi ešte podarí zohnať, keďže ide o dovolenkové obdobie," prezradil na utorňajšej tlačovej konferencii Višňovský.

Súpiska s legendami a zlatými chlapcami

Bývalý úspešný reprezentant nemá ešte hotové súpisky oboch tímov, no s viacerými hráčmi je už dohodnutý. Medzi legendami Slovana nebudú chýbať Richard Kapuš, Peter Podhradský, Ján Lipiansky, Michal Hreus, Rudolf Jendek či súčasný kouč národného tímu Zdeno Cíger.

V exhibícii sa im postavia Hossa, Gáborík, Bondra, Šatan, Andrej Sekera či Jozef Stümpel. Ďalšie mená organizátori postupne odtaja na facebookovej stránke podujatia. "Najťažšie bude presvedčiť Žiga Pálffyho. Volal som s ním, ale zatiaľ sa nevyjadril," dodal s úsmevom hlavný organizátor.

Zdroj: TASR

"Vstupné je 17 eur a myslím, že všetci vedia, prečo. Pre deti to bude 10 eur. Mám ešte v pláne aj to, že na rozcvičke by všetci hráči mali na sebe dres s číslom sedemnásť, do zápasu by potom vtúpili so svojimi číslami. Dúfam, že sa hala vypredá a bude dobrá atmosféra," zaželal si Višňovský.

Na utorňajšej tlačovej konferencii sa zúčastnili aj jeho bývalí spoluhráči Richard Kapuš s Petrom Podhradským. Prvý menovaný prežil toho s Višňovským v hokejovom živote viac ako dosť a z rukáva vytiahol humornú príhodu.

"Veľmi rád som prijal toto pozvanie. Prežili sme toho dosť, či už na klubovej, reprezentačnej úrovni alebo počas sústredení v Tatrách. Veľa času sme trávili spolu. Pamätám si, keď Ľubo prišiel do Slovana ako malý neskúsený chlapec a na prvý tréning bol taký vystresovaný, že si nestihol namontovať mriežku na modrú prilbu, ktorú sme mali mať všetci na tréningu. V 17-tich rokoch išiel na ľad a sám si vyrazil zub tečovaným pukom. Potom sa hrdinsky tváril v kabíne, že mu nič nie je, ale podľa mňa doma plakal do vankúša," zabavil prítomných Kapuš. "Máme spolu veľa úspechov, veľmi rád som prijal pozvanie."

Zdroj: TASR

Podhradský a Višňovský hokejovo vyrástli v Slovane Bratislava, na prelome tisícročí sa však ich cesty rozišli. V auguste sa na ľade opäť stretnú a Podhradský sa chce na zápase zúčastniť za každú cenu.

"Ľubova tridsiatka mi ušla, no na jeho štyridsiatku určite prídem. Nech podpíšem zmluvu kdekoľvek, na ten deň chcem mať voľno. Čas veľmi rýchlo ubehol, s Ľubom som veľa prežil a verím, že ešte prežijem. Mal skvelú kariéru a rozlúčkovým zápasom sa síce pre neho niečo skončí, ale zasa sa niečo nové začne," dodal Podhradský.


Bohatá kariéra Višňu

Tridsaťdeväťročný Višňovský vybojoval v minulosti so Slovanom tri extraligové tituly. Počas kariéry sa výrazne presadil aj v zámorskej NHL, kde obliekal dresy Los Angeles Kings, Edmontonu Oilers, Anaheimu Ducks a naposledy New Yorku Islanders.

V 883 dueloch základnej časti profiligy nazbieral dokopy 495 bodov (128+367), v 28 dueloch play off pridal osem asistencií.

Bol jedným z hlavných strojcov úspechov Slovenska na medzinárodnej scéne, má kompletnú medailovú zbierku z MS (striebro z Petrohradu 2000, zlato z Göteborgu 2002 a bronz z Helsínk 2003) a zahral si na štyroch zimných olympijských hrách.

BRATISLAVA/TASR, TV Markíza, Robert Ďurkáč

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti