Nagy sa vracia do materského klubu: "Stačilo cestovania"

Ladislav Nagy a generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš s kapitánskym dresom po podpise zmluvy.
Zdroj: TASR

Na drese, ktorý mu po podpise zmluvy dal generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš, je už našité kapitánske "céčko".

okejový útočník Ladislav Nagy sa dohodol na spolupráci s materským klubom HC Košice. V stredu predpoludním podpísal dvojročnú zmluvu v priestoroch Siene slávy košického hokeja. V staronovom pôsobisku by si rád prvýkrát v kariére užil radosť z klubového titulu.

O príchode, respektíve návrate Nagya do košického klubu sa hovorilo už dlhšie. Vedenie "oceliarov" netajilo snahu angažovať skúseného útočníka. Napokon sa rozhovory skončili obojstrannou dohodou. "Aj s rodinou sme sa rozhodli, že už po dvadsiatich rokoch cestovania po svete stačilo. Košice ma vychovali a chcel by som sa im odvďačiť. Chcel by som tu dohrať kariéru. Máme dve krásne malé deti a aj preto som chcel zostať doma," uviedol Nagy krátko po podpise zmluvy.

Jedným z dôvodov, pre ktorý sa Nagy rozhodol pôsobiť v HC Košice, je účasť klubu v Lige majstrov. Košičania, ako víťaz základnej časti Tipsport Ligy 2015/2016, budú hrať prestížnu súťaž už tretí rok po sebe.

"Je pred nami ešte dlhá cesta. Nemám ešte žiadny klubový titul, preto by som rád získal titul práve doma v Košiciach. To je veľká motivácia a budem robiť všetko pre to, aby sme ten pohár získali. Mám 37 rokov a viem, že nie som Jágr s ambíciou hrať aj po štyridsiatke. Mohol som ísť aj do iného pôsobiska, ale už naozaj stačilo cestovania," poznamenal Nagy.

Zdroj: TASR

Na drese, ktorý mu po podpise zmluvy dal generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš, je už našité kapitánske "céčko". "Som pripravený na túto funkciu. Naposledy som bol kapitán ešte ako junior. Je to pre mňa pocta a som rád, že ma zvolili za kapitána," poznamenal Nagy.

Ladislav Nagy sa po svojom odchode do "veľkého" hokeja objavil naspäť v Košiciach doteraz trikrát. Zatiaľ naposledy sa tak stalo v sezóne 2013/2014, počas ktorej odišiel do Jokeritu Helsinki. Fanúšikov "oceliarov" určite teší, že niečo podobné by tentoraz nastať nemalo. "Takú klauzulu v zmluve nemám. Mohol som ísť do Čiech i do Fínska, ale rozhodol som sa zostať doma," poznamenal Nagy, ktorý by sa k svojim staronovým spoluhráčom mal pripojiť 25. júla.

V Košiciach opäť nastúpi pod vedením trénera Rostislava Čadu, s ktorým sa pred dvomi rokmi stretol v Slovane Bratislava. "Som rád, že je tu tréner Čada. Mal som ho v Slovane a na jeho tréningoch som sa dobre cítil. Určite sa ho však spýtam, prečo opustil Slovan. Máme spolu dobré vzťahy a teším sa na ďalšiu spoluprácu," uviedol Nagy.

Ladislav Nagy je jedným z najúspešnejších odchovancov košického hokeja. K najväčším úspechom jeho kariéry patrí titul majstra sveta z roku 2002 i bronz z MS 2003. Na výraznejší úspech na klubovej úrovni však stále čaká. Aj angažovanie 37-ročného útočníka je dôkazom "zbrojenia" HC Košice pred novou sezónou. Okrem bývalého slovenského reprezentanta už do Košíc prišli aj obrancovia Jiří Vašíček, Lukáš Matejka, Ondřej Šmach a útočníci Marek Hovorka a Radim Hruška. Na týždňovej skúške sú brankár Vladislav Habal a obranca Adam Sedlák. O ich ďalšom osude by sa malo rozhodnúť v najbližších dňoch.

Ladislav Nagy v HC Košice:

1997/1998: 40 zápasov, 21 gólov, 19 asistencií, 40 bodov
2002/2003: 1 zápas, 2 góly, 1 asistencia, 3 body
2004/2005: 18 zápasov, 9 gólov, 7 asistencií, 16 bodov
2013/2014: 22 zápasov, 9 gólov, 14 asistencií, 23 bodov
Celkovo: 81 zápasov, 41 gólov, 41 asistencií, 82 bodov

KOŠICE/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti