Kľúčový zápas turnaja sme podľa Pekaríka zvládli aj so šťastím

Na snímke vľavo Peter Pekarík (Slovensko) a vpravo James Mc Carthy (Írsko)
Na snímke vľavo Peter Pekarík (Slovensko) a vpravo James Mc Carthy (Írsko) Zdroj: TASR

Hráč berlínskej Herthy považoval za kľúčové ujať sa vedenia.

Defenzíva slovenskej futbalovej reprezentácie v stredajšom zápase EURO 2016 odolala záverečnému tlaku favorizovaného Ruska, ktoré za stavu 1:2 vrhlo všetky sily do útoku s cieľom vyrovnať.

Obranná línia slovenského mužstva debutujúceho na šampionáte sa však nepoddala a po kontaktnom góle Denisa Glušakova v 80. minúte už "zbornej" ďalší nedovolila, hoci z niektorých situácií vyviazla podľa Petra Pekaríka bez ujmy aj s dávkou šťastia.

Na pravom obrancovi slovenského tímu bolo v mixzóne vidieť, že mu po konečnom hvizde spadol zo srdca veľký kameň. Slováci totiž odčinili výsledkové zaváhanie s Walesom (1:2) a získali na európskom šampionáte historické tri body, ktoré im umožňujú pomýšľať na postup do osemfinále.

Zdroj: TASR

"Pre nás to bol možno kľúčový zápas na turnaji. Som rád, že sme ho zvládli, lebo po víťazstve nad Ruskom naše šance v skupine žijú. Rusi mali v závere obrovský tlak, ktorý sme aj s trochou šťastia ustáli. Získali sme premiérové tri body a tešíme sa z nich," povedal Pekarík.

Hráč berlínskej Herthy považoval za kľúčové ujať sa vedenia. Slovákom sa to podarilo, keď po polhodine hry otvoril skóre Vladimír Weiss a v závere úvodného dejstva exportnou strelou Marek Hamšík zvýšil na 2:0.

"Proti Walesu sme inkasovali ako prví, súper to potom vzadu zavrel a nám sa ťažko presadzovalo proti zhustenej obrane. Zápas s Ruskom mal iný priebeh. Za stavu 2:0 museli Rusi viac otvoriť hru a tým vznikal priestor na naše protiútoky. Z tohto pohľadu bol zápas s Ruskom ľahší ako ten s Walesom," porovnal Pekarík dve doterajšie vystúpenia slovenského tímu na šampionáte.

Zdroj: TASR

Záverečné minúty po Glušakovovom zásahu boli naozaj náročné pre celú defenzívu slovenského mužstva, priznal "Peky": "Rusi to skúšali z každej strany, snažili sa niečo vymyslieť. Pre nás bolo dôležité vyviezť loptu a udržať sa na polovici súpera, aby si preťažená obrana trochu oddýchla. Podarilo sa, máme tri body a sme za ne radi."

Pekaríka uchvátila atmosféra, ktorá vládla v Lille a súčasne vyzval fanúšikov, aby sa zmobilizovali aj na rozhodujúci súboj v skupine proti Anglicku (pondelok 20. júna v Saint-Étienne). "Fanúšikovia boli fantastickí a patrí im obrovská vďaka. Vytvorili nám domáce prostredie a touto cestou sa im chceme poďakovať. Verím, že aj proti Anglicku ich bude počuť."


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Euro 2016

Dôležité udalosti