Líder bojkotu Handzuš: "Naša práca je hotová. Kohút je dobrá voľba"

Michal Handzuš.
Zdroj: TASR

Hokejové kluby v štvrtkových voľbách uprednostnili Kohúta pred Tiborom Turanom, čo považuje za správny krok.

Vlani sa stal Michal Handzuš lídrom hokejistov, ktorí po voľbách prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja vstúpili do štrajku. Ich hlavný cieľ sa podarilo zavŕšiť vo štvrtok, keď si kluby zvolili nového šéfa hokejového hnutia Martina Kohúta.

Po turbulentných udalostiach pred a počas vlaňajšieho volebného kongresu sa situácia v hokejovom hnutí vyostrila a viacerí súčasní i bývalí reprezentanti vstúpili do bojkotu. Ich hlavnými požiadavkami boli zmeny stanov a nové voľby. Po Vianociach im ich prisľúbil vtedajší prezident Igor Nemeček a celá kauza teraz dospela do finišu.

Zdroj: TASR

Po kongrese však vznikla zaujímavá situácia, keďže prezidentom sa stal Kohút, no do Výkonného výboru si kluby zvolili väčšinu podporovateľov jeho súpera. "Mňa už nič neprekvapí, treba rešpektovať ich vôľu. Teraz je to na pánovi Kohútovi. Je to manažér, takže si to bude musieť zmanažovať. V kampani hovoril o tom, že chce spájať a myslím si, že to bude jeho krédo. Aby všetci ťahali za jeden povraz. Uvidíme, ako mu to pôjde. Treba si vysúkať rukávy a začať pracovať," uviedol Handzuš.

Štvrtkové voľby by mali priniesť do hokejového hnutia nový vietor a snáď aj zažehnať spory a žabomyšie vojny. Veď všetci kandidáti na prezidenta i do VV vraveli o spájaní sa a aj ich programy mali spoločné oporné body. Handzuš si ale nerobí ilúzie o tom, že sa razom všetko zmení ako mávnutím čarovného prútika. Dúfa v pozitívne výsledky, no tým treba dať čas: "Horizont je desať až pätnásť rokov v prípade, ak sa teraz nastavia správne procesy. Vieme, že sú dve podstatné oblasti, mládež a infraštruktúra. Na tie sa treba zamerať."

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti