Všetci Slováci trénovali, v uvoľnenej atmosfére si zachytal i Škrtel

Kapitán Martin Škrtel v tréningovom centre reprezentácie na ME.
Zdroj: TASR

Pri jednom zo zákrokov predviedol "škorpiónsky" kúsok a la René Higuita.

Po piatkovom mediálnom termíne mali slovenskí futbalisti vo Vichy na programe popoludňajšiu tréningovú jednotku, prvých 15 minút otvorenú aj pre médiá. Na útulnom ihrisku vo veľkom športovom komplexe Omnisports bolo trénerovi Jánovi Kozákovi k dispozícii všetkých 23 hráčov.

Dva dni po historickom víťazstve nad Ruskom (2:1) panovala v tábore debutanta na EURO pohodová atmosféra. Futbalisti pred samotným tréningom mohli ešte doladiť posledné detaily a pripraviť sa v stanoch, v ktorých majú masážne stoly či posilňovacie stroje. Takmer všetci hráči "vyfasovali" na telo pripevnené testery a ešte pred začiatkom riadne tréningovej jednotky sa bavili na viacero spôsobov.

Stredopoliar Juraj Kucka sa s kondičným trénerom Martinom Rusňákom snažili žonglovať loptu a udržať ju čo najdlhšie vo vzduchu, zo súboja nakoniec vyšiel víťazne hráč milánskeho AC.

Do postu brankára sa prevtelil kapitán Martin Škrtel, ktorý pod dohľadom technického vedúceho mužstva Róberta Tomascheka účinkujúceho v úlohe podávača lôpt likvidoval strely spoluhráčov Miroslava Stocha, Tomáša Hubočana, Stanislava Šestáka či brankára Jána Novotu. Pri jednom zo zákrokov predviedol "škorpiónsky" kúsok a la René Higuita, a hoci lopta prepadla do siete, zožal od spoluhráčov potlesk na otvorenej scéne. Keď ďalšie strely Hubočana či Novotu preleteli nad bránu do vysokej siete pred plotom, zbystril už pozornosť aj kouč Kozák, hráčov zvolal na krátku poradu a mohlo sa začať naostro.

Zdroj: TASR

Hoci slovo naostro je v tomto prípade príliš expresívne, keďže dva dni po zápase sa ešte nedá ísť na maximum. A tak aj v rozcvičke boli hráči rozdelení na dve skupiny a tí, ktorí proti "zbornej" v Lille nehrali, viditeľne zaberali svižnejšie. Brankárske trio Matúš Kozáčik, Ján Novota a Ján Mucha sa rozcvičovali na svoj tradičný spôsob na opačnom konci ihriska s trénerom Miroslavom Semanom. A po predpísaných pätnástich minútach už ochrankári prítomných zástupcov siedmej veľmoci vyprevadili z komplexu.


VICHY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Euro 2016

Dôležité udalosti