Angličania na Slovákov vraj so šiestimi zmenami. Sedieť má aj Rooney

Wayne Rooney.
Zdroj: TASR/AP

Tridsaťročný ofenzívny motor Manchestru United hral v predošlých dvoch stretnutiach na ME na pozícii tvorivého hráča v strede poľa, no proti Slovákom by podľa britských denníkov vôbec nemal nastúpiť.

Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Roy Hodgson ide pred záverečným zápasom v B-skupine EURO 2016 proti Slovensku (v pondelok 20. júna o 21.00 h v Saint-Étienne) do najvyššieho rizika. Podľa britských médií urobí v zostave až šesť zmien v porovnaní s jedenástkou, ktorá štartovala v predchádzajúcom dueli s Walesom (2:1). Prekvapujúco by mal v základe chýbať aj kapitán Wayne Rooney.

Tridsaťročný ofenzívny motor Manchestru United hral v predošlých dvoch stretnutiach na ME na pozícii tvorivého hráča v strede poľa, no proti Slovákom by podľa britských denníkov vôbec nemal nastúpiť. Albiónu ide pritom o veľa, osemfinálovú miestenku totiž nemajú ešte istú. So štyrmi bodmi sú lídrami B-skupiny a k postupu potrebujú aspoň nerozhodný výsledok.

Hodgson chce opäť zostaviť útočný trojzáprah s hrotom a dvoma krídlami, no dvojicu Harry Kane, Raheem Sterling by vraj nahradili Jamie Vardy a Daniel Sturridge. Obaja proti Walesu nastúpili ako striedajúci hráči a v druhom polčase zariadili obrat. V strede poľa by mal Rooneyho nahradiť stredopoliar Jack Wilshere z Arsenalu Londýn. Médiá predpovedajú aj štart Jordana Hendersona namiesto Dele Alliho. Zmeny by sa mali dotknúť aj defenzívnej formácie, kde nepresvedčivých krajných obrancov Kylea Walkera a Dannyho Rosea údajne nahradia Nathaniel Clyne a Ryan Bertrand.


SAINT-ÉTIENNE/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Euro 2016

Dôležité udalosti