Kozák o problémoch: Pekarík má zlomený nos, mrzí ho Škrtelova situácia v Liverpoole

Ján Kozák.
Ján Kozák. Zdroj: TASR

V KO fáze to vidí reprezentačný tréner na Nemcov.

Deň po tvrdo vydretej bezgólovej remíze s Anglickom na EURO 2016 opäť pred novinárov predstúpil tréner slovenských futbalistov Ján Kozák.

Pred novinármi sa ešte raz vrátil k duelu v Saint-Étienne, poinformoval o nie dobrom zdravotnom stave tímu a vyjadril sa aj na ďalšie témy ako napr. zlomený nos obrancu Petra Pekaríka či situáciu kapitána Martina Škrtela v FC Liverpool. A samozrejme neobišiel ani momentálne najhorúcejšiu tému, ktorou sú kalkulácie o postupe do osemfinále, resp. o jeho súperovi v ňom.

Zdroj: TASR/AP

Kozák už s odstupom noci precízne zanalyzoval remízu, ktorá takmer naisto pošle debutanta na ME do vytúženého osemfinále. Priznal tiež, že to bol neho najťažšie prežitý zápas na lavičke národného mužstva.

"Z pohľadu, že sú majstrovstvá Európy, a že to bolo také dôležité stretnutie, tak to bol určite najťažší zápas. To, že nás dostanú až do takej hlbokej defenzívy, som ale nečakal. Majú ale možnosť rozložiť sily. Ak by nastúpili Walker a Rose, som na milión percent presvedčený, že by nemali až takú aktivitu. Očakával som, že nastanú zmeny, lebo typologicky aj kvalitou sú Bertrand aj Clyne rovnakí hráči a boli čerství. Naši chlapci ale išli na krv. Boli totálne vyčerpaní, a prvýkrát máme aj zdravotné problémy. Viacerí sú v zlom stave. Uvidíme, čo bude zajtra, pozajtra. Boli dnes dopoludnia na vyšetreniach s doktorom Penerom. Ale bez toho to nejde proti takémuto súperovi. Toto chlapci dokázali, čo ma veľmi teší. Nádej, obrovská túžba, a podpora divákov nás stále živila, aby sme dosiahli takýto výsledok. Proti takým mužstvám to inak nejde," rozhovoril sa 62-ročný lodivod aktuálne 24. tímu v rebríčku FIFA.

Zdroj: TASR

Mimoriadne fyzicky náročný duel dohrával so svalovými problémami stredopoliar Róbert Mak, so zlomeným nosom skončil obranca Peter Pekarík a v úplnom závere kŕče trápili aj Škrtela. O zdravotnom stave mužstva ale kouč veľa prezradiť nechcel, resp. ani nemohol, keďže viac svetla bude vo veci až po vyšetreniach a podrobnejších výsledkoch lekárskych testov.

"Nechcem veci predbiehať. Dohodli sme sa, že zajtra príde pán doktor a bude informovať o zdravotnom stave. To je v jeho kompetencii a on to vie aj lepšie vysvetliť ako ja."

Pred posledným duelom B-skupiny tréner SR avizoval zmeny v zostave, napokon ale víťaznú zostavu zo zápasu s Ruskom nezmenil. "Každý trošku taktizuje a aj ja som chcel navodiť inú atmosféru. Chlapcov, ktorí hrali proti Rusku od začiatku, ale nebol dôvod meniť. Hoci pôvodne som chcel strany ihriska inak pokryť, potom som to stiahol," opísal myšlienkový pochod pri tvorbe zostavy.

Zdroj: TASR

Po zápase so "zbornou" Kozák poslal do Neapola odkaz o Marekovi Hamšíkovi, po súboji s Anglickom čelil aj otázke, ako vidí situáciu piliera obrany Škrtela v FC Liverpool.

Martin je priamy človek a chlap, stačilo si s ním sadnúť a porozprávať sa. Aké sú predstavy o budúcnosti v klube a nič by sa neudialo

"Čo sa týka Maťa, iba jedna vec ma mrzela. A to, keď príde nový tréner do Liverpoolu a chce si doniesť svojich hráčov. Martin je priamy človek a chlap, stačilo si s ním sadnúť a porozprávať sa. Aké sú predstavy o budúcnosti v klube a nič by sa neudialo. Ale hráčovi, ktorý tam deväť rokov tvrdo pracuje a vydobyje si za deväť rokov určitú pozíciu a postavenie, a na základe jedného ani nie zlého výkonu jeho, ale mužstva, dať ho do pozície hráča bez výkonnosti a posielať ho na tribúnu, to sa nerobí. Ale ešte je mladý, on sa naučí," vyjadril sa Kozák o trénerovi "The Reds" Jürgenovi Kloppovi.

Kouč SR tiež vyzdvihol Pekaríkovo sebaobetovanie sa v prospech tímu: "Bol to zákrok, ktorý postranný rozhodca musel vidieť. Keď som si to pozrel potom, bol to zákrok na žltú kartu. Pekarík to dohral, zachoval sa ako skutočný chlap. Ale nakoniec som rád, že rozhodca nezačal tak skoro so žltými kartami. Pretože my sme mali šesť žltých kariet. A viete, príde jedna karta, druhá, rozdajú sa na obe strany. A nám hrozilo, že sa naši vykartujú. Nakoniec dobre, že nedal, ale karta bola jasná po údere do tváre."

Koho dostaneme?

Slováci sa takmer naisto ako tretí tím B-skupiny stretnú s víťazom C-éčka, resp. D-éčka v Lille alebo Lense (sobota alebo nedeľa 25., resp. 26. júna). Kozák si súpera nevyberá, ale reálne to vidí na Nemcov, ktorých jeho tím senzačne zdolal v májovej príprave v Augsburgu 3:1.

"To si už ťažko človek vyberie. Aj tak bude záležať na tom, ako my budeme pripravení, a ako nastavíme hráčov. Gro záťaže je na určitej skupine. Idú do štvrtého zápasu v priebehu krátkej doby. A naši hráči vo svojich súťažiach nehrávali pravidelne, až na výnimky. Takže absolvovať takú záťaž v krátkom čase nie sú zvyknutí. Je otázne, ako sa toho zhostia, ale verím, že dobre. Či to už bude ten alebo onen súper. A môže prísť k prekvapeniam. Možno budeme mať Severné Írsko. Časy, keď Nemci rozdávali na počkanie 3:0 alebo 4:0 sú preč, vyrovnáva sa to. Ale pravdepodobne to vyzerá na Nemecko. Ak to zvládne proti Severnému Írsku, máme sa na čo tešiť. V priebehu krátkej doby dvakrát proti majstrom sveta. Uvidíme," uzavrel tému Kozák.

VICHY/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Euro 2016

Dôležité udalosti