Čo si myslí Škrtel o osemfinálovom súperovi?

Martin Škrtel.
Zdroj: TASR/AP

Slovákom sa proti favoritom zvykne dariť, o čom sa na vlastnej koži presvedčili Taliani, Španieli, Nemci a na šampionáte aj Rusi či Angličania.

S rešpektom a pokorou voči vysoko favorizovanému súperovi, no bez strachu nastúpia slovenskí futbalisti na osemfinálový súboj EURO 2016 proti Nemecku v nedeľu 26. júna o 18.00 v Lille.

Podľa kapitána Martina Škrtela je v silách jeho tímu zdolať úradujúcich majstrov sveta a jedného z najväčších favoritov finálového turnaja, so spoluhráčmi však musia zo seba vydať maximum a nechať na ihrisku srdce.

Slováci sa meno najbližšieho súpera dozvedeli v stredu večer po skompletizovaní skupinovej fázy. Už skôr však správne predpokladali, že ním bude Nemecko.

"V tejto fáze majstrovstiev Európy si súpera nevyberieme, každý už má obrovskú silu. Nastúpime proti Nemcom, ktorí sú favoriti celého turnaja, ale na druhej strane sme s nimi hrali v príprave a podarilo sa nám ich zdolať. Dokázali sme si, že sa s nimi dá hrať," povedal Škrtel na štvrtkovom mediálnom termíne vo Vichy.

Víťazstvo 3:1 z predšampionátovej prípravy 31-ročný defenzívny pilier "sokolov" nepreceňuje.

"Nemyslím si, že pôjdeme do zápasu s tým, že sme ich zdolali a podarí sa nám to znova. Máme rešpekt a pokoru, ale určite nie strach. Sme si vedomí našej sily. Naše mužstvo má kvalitu, a keď necháme na ihrisku všetko a dáme do hry srdce, môžeme ísť ďalej," vyjadril nádej. Slovákom sa proti favoritom zvykne dariť, o čom sa na vlastnej koži presvedčili Taliani, Španieli, Nemci a na šampionáte aj Rusi či Angličania.

Výhodou je, že proti týmto súperom mohli produkovať pre nich typickú hru na rýchle brejky, keďže majú typologicky vhodných hráčov na túto hernú situáciu.

Proti Nemcom hráme na trávniku, kde sme dali Rusov

Základom úspechu je však nepriepustná obrana, súhlasil Škrtel: "Otázkam o sile súpera sme čelili aj pred zápasom s Anglickom, ale rozhoduje sa vždy na ihrisku. Verím, že naša forma a túžba po víťazstve bude väčšia ako kvalita Nemcov. Bol by som rád, keby sme to boli my, kto sa bude po zápase radovať. Musíme zodpovedne brániť a pokúšať sa o brejky."

Slovenskí futbalisti sa po 11 dňoch vrátia na sever Francúzska do Lille, kde v základnej B-skupine zdolali Rusko 2:1 a urobili dôležitý krok smerom k postupu do osemfinále.

Zdroj: TASR/AP

Už vtedy bol trávnik štadióna Pierrea Mauroya v zlom stave. Pred zápasom Nemecko - Slovensko ho kompletne celý vymenia, čo Škrtel považuje za správne rozhodnutie.

"Chvalabohu, pretože už na tréningu a potom aj v stretnutí s Ruskom bol v dezolátnom stave. Po nás tam hrali zápasy ďalšie mužstvá a tiež boli na neho sťažnosti. Verím, že nový trávnik 'sadne' a bude kvalitnejší, čo by mohlo pomôcť futbalu. Sme zvyknutí hrať na všelijakých trávnikoch, ale je pravda, že podujatie tohto významu by si zaslúžilo lepšie hracie plochy."

Nemecký tím sa do osemfinále prebojoval z prvého miesta C-skupiny. Získal sedem bodov a dosiahol skóre 3:0, keď zdolal Ukrajinu 2:0, remizoval s Poľskom 0:0 a nad Severným Írskom triumfoval 1:0.

"Nationalelf" štyri duely v rade neinkasovali, naposledy ich tromi gólmi "vysprchovali" efektívni Slováci. "Nemci majú veľkú silu, ich káder tvorí gro hráčov, ktorí pred dvoma rokmi získali titul majstrov sveta. Naša sila tkvie v kolektíve, nie sme mužstvo individualít. Fungujeme ako jedna rodina na ihrisku aj mimo neho. To je naša hlavná devíza," dodal Škrtel.

VICHY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Euro 2016

Dôležité udalosti