Slovenskí fanúšikovia v Lille v menšine. Takýto výsledok tipujú

Slovenskí fanúšikovia v Lille pred zápasom osemfinále na ME medzi Nemeckom a Slovenskom.
Slovenskí fanúšikovia v Lille pred zápasom osemfinále na ME medzi Nemeckom a Slovenskom. Zdroj: TASR

Tak ako pred jedenástimi dňami v skupinovom vystúpení proti Rusku, fanzónu, ulice aj námestia obklopené krčmičkami a kaviarňami ovládli fanúšikovia súpera.

Opäť v menšine, opäť skromne, ale opäť odhodlane a optimisticky. Centrum Lille v nedeľu pred osemfinále futbalového EURO 2016 medzi Nemeckom a Slovenskom patrilo masám fanúšikov Nationalelf. Slovenských priaznivcov bolo vidieť poskromne, ale zato mali dobrú náladu a verili v úspešný výsledok mužstva trénera Jána Kozáka.

Tak ako pred jedenástimi dňami v skupinovom vystúpení proti Rusku, fanzónu, ulice aj námestia obklopené krčmičkami a kaviarňami ovládli fanúšikovia súpera, tentoraz Nemci v dresoch od výmyslu sveta. No štvorici Slovákov od Senice to vôbec nevadilo. Ako povedal pre Peter z Častkova, Slováci v Lille sú a hoci v menšine, veria v senzačný postup do štvrťfinále.

"Vyrazili sme včera o pol deviatej a išli sme celú noc cez Česko a Nemecko. Dorazili sme ráno a ešte sa tu len obzeráme. Slovenských fanúšikom sme tu už videli, aj sme s nimi kecali. Atmosféra je vynikajúca, akurát že nás je teda o dosť menej ako Nemcov," povedal neformálny "hovorca" kvarteta a ďalší Častkovčan Erik ho doplnil: "Že budú v presile na tribúnach to nevadí. My budeme revať čo to dá."

Keď prišlo na tipy na výsledok, najodvážnejší bol Zdeno z Viesky: "Naši 2:1 vyhrajú." Obaja Častkovčania boli opatrnejší, ale úplne rezolútne sa zhodli. "Bude remíza a na penalty vyhráme," vyhlásil Peter a Erik pritakal: "No ja to vidím na remízku a potom tie penaltíčky dáme."


LILLE/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Euro 2016

Dôležité udalosti