Šport

Gaborík sa zázračne uzdravil

Marián Gáborik a Matt Calvert
Zdroj: SITA

Môže hrať na telo.

Vedenie klubu zámorskej NHL Columbus Blus Jackets oznámilo, že hokejový útočník Marián Gáborík dostal súhlas na plné tréningové zaťaženie a kontaktnú hru do tela. Podľa denníka Columbus Dispatch by sa tak slovenský legionár mohol vrátiť do kolotoča profiligy hneď po skončení "olympijskej prestávky". 

Gáborík sa zotavuje po operácii zlomenej kľúčnej kosti a absentoval preto aj na olympijskom turnaji v Soči. Mimo hry je od 21. decembra. K nepríjemnému zraneniu pritom došlo hneď v prvom stretnutí po návrate zo sedemnásťzápasovej absencie zavinenej problémami s kolenom. Blue Jackets sa dostali do zvláštnej situácie. Počas Gáboríkovej absencie sa im totiž darilo a momentálne sú na deviatom mieste vo Východnej konferencii so stratou jedného bodu na ôsmy Detroit Red Wings.

Zámorské médiá špekulujú aj o tom, že Gáboríka, ktorý má posledný rok platného kontraktu s platom 7,5 milióna dolárov ročne, Blue Jackets "vytrejdujú" v najbližšom možnom termíne. Po sezóne však už bude mať slovenský hokejista štatút voľného hráča. Gáborík v tejto sezóne v základnej časti NHL odohral 18 stretnutí a zaznamenal päť gólov a sedem asistencií.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti