Šport

Jankovičová sa na pokraji prehry pohádala so S. Williamsovou

 Jelena Jankovičová a Serena Williams
Zdroj: SITA

Hodláš to robiť znova?" nahlas sa spýtala Serena súperky po sťažnostiach Jankovičovej

Takmer rok od kontroverzie počas finále v Charlestone sa medzi americkú terajšiu líderku svetového rebríčka tenistiek Serenu Williamsovú a srbskú bývalú jednotku renkingu Jelenu Jankovičovú vrátila vo štvrtkovom štvrťfinále v Dubaji stará téma.

Zdroj: SITA

"Hodláš to robiť znova?" nahlas sa spýtala Serena po sťažnostiach Jankovičovej u empajrového rozhodcu Kadera Nouniho, že príprava súperky na príjem trvá pridlho a laxná pozícia je vyrušujúca. Srbka v predmetnom geme za stavu 2:6, 2:5 vyrovnala z 0:40 na zhodu a mala aj dva gembaly, napokon však neodolala. Vlani na zelenej antuke prehrala 6:3, 0:6, 2:6, v bilancii zo vzájomných duelov teraz zaostáva 4:9 aj vinou aktuálnej šnúry piatich nezdarov.

"Ako dlho mám čakať?" vypenila Jankovičová minulý rok. "Kým budem pripravená," odvetila S. Williamsová. Neskôr v interview ešte na kurte prízvukovala, že rešpektuje každú súperku a podľa toho sa aj správa, neradno však vraj tlačiť na pílu. Jankovičová teraz na tlačovej besede uviedla: "O nič nešlo. Ona dnes bola lepšou hráčkou, ale v určitej chvíli akoby si to neuvedomovala."


 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti