V Hamburgu spisujú petíciu za príchod nehrajúcej hviezdy Eura

Severoírsky útočník Will Grigg oslavuje po góle.

Petíciu podpísalo viac ako 5000 ľudí.

Fanúšikovia nemeckého futbalového klubu HSV Hamburg zbierajú podpisy pod petíciu, v ktorej žiadajú, aby ich milovaný klub kúpil jednu z „hviezd" Eura, severoírskeho útočníka Willa Griga.

Kanonier anglického Wiganu, za ktorý nastrieľal v tretej najvyššej súťaži 25 gólov, sa na futbalovom šampionáte preslávil bez toho aby odohral čo i len minútu. Grigg totiž sledoval všetky štyri vystúpenia ostrovného tímu na EURO 2016 iba z lavičky náhradníkov, napriek tomu je hitom futbalových ME. Môže za to jeden z fanúšikov Wiganu, ktorý si uctil hviezdu mužstva tým, že o nej vymyslel popevok.

Popevok rozšírili fanúšikovia Wiganu


Chorál sa neskôr stal hitom Euro 2016. Griggovo meno znie na všetkých štadiónoch ME ako aj ulicami hostiteľských miest. Fanúšik Sean Kennedy, ktorý celý chorál podľa hitu 90. rokov "Freed from Desire" od talianskej speváčky Galy vymyslel a následne zavesil na YouTube, dostal od vedenia klubu permanentku na novú sezónu.

Slávny chorál v podaní severoírskych fanúšikov


Pôvodný refrén piesne nahradil slovami "Will Grigg's on fire, your defence is terrified," vo voľnom preklade "Will Grigg je vo forme, vaša obrana je vystrašená. Pieseň zaujala aj samotných hráčov. Po zápase Nemecka so Severným Írskom si dokonca obranca Mats Hummels vymenil dres s Griggom, hoci ten vôbec nenastúpil.

HAMBURG/BBC, TASR, kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Euro 2016

Dôležité udalosti