Semifinálové dvojice sú známe, tieto mužstvá majú blízko k majstrovi Európy

Nemeckí futbalisti ďakujú fanúšikom po víťazstve 3:0 v osemfinále ME proti Slovensku.
Zdroj: TASR

Semifinálové duely sú na programe v stredu a vo štvrtok.

Futbalové majstrovstvá Európy vo Francúzsku sa blížia do záverečnej časti, pred ňou nás čakajú semifinálové súboje, z ktorých sa dozvieme mená dvoch finalistov, ktorí na pätnástom kontinentálnom šampionáte zabojujú o honor európskeho šampióna.

Ten vzíde z kvarteta Portugalsko, Wales, Nemecko a Francúzsko. S poslednými dvomi menovanými väčšina odborníkov aj priaznivcov pravdepodobne počítala, len málokto však veril Portugalsku a zrejme len veľkí optimisti Walesu. Pozrime sa na cesty všetkých štyroch výberov na tomto turnaji.

Zdroj: TASR

Portugalsko

Cristiano Ronaldo a jeho spoluhráči sa do vyraďovacej fázy doslova prebili s odretými ušami, veď na postup im stačili tri body po nevýrazných výkonoch v skupine, počas ktorých postupne remizovali 1:1 s Islandom, bez gólov s Rakúskom a 3:3 s Maďarskom.

V osemfinále sa zverenci Fernanda Santosa postarali o malé prekvapenie, veď po predĺžení vyradili dovtedy veľmi dobre hrajúcich Chorvátov. Vo štvrťfinálovom stretnutí proti Poľsku sa vyrovnávajúcim gólom na 1:1 prezentovala vychádzajúca hviezda portugalského futbalu Renato Sanches, vďaka ktorému duel dospel až do pokutových kopov, v ktorých triumfovali Portugalci 5:3.

Zdroj: TASR/AP

Wales

Ostrovania sú jediným tímom z tejto štvorčlennej skupiny, ktorý už na týchto ME okúsil trpkosť prehry. Nad ich sily boli v derby zápase Angličania (1:2), duely so Slovenskom a s Ruskom však Gareth Bale a spol. zvládli v pomere 2:1, respektíve 3:0.

Zdroj: TASR/AP

Do štvrťfinále ich posunul vlastný gól Severných Írov v osemfinálovom zápase. Následne sa waleskí "draci" postarali o prekvapujúce vyradenie Belgicka (3:1). Gareth Bale je s tromi gólmi jedným z najlepších strelcov turnaja.

Nemecko

Úradujúci majstri sveta si v základnej C-skupine počínali veľmi dobre, okrem dvoch víťazstiev nad Ukrajinou (2:0) a Severným Írskom (1:0) majú na konte aj bezgólovú remízu s Poľskom.

Zdroj: TASR

V osemfinále vystavili stopku našej reprezentácii, ktorú poslali domov s tromi inkasovanými gólmi. Osemnásť. Presne toľko pokutových kopov sme videli v ich štvrťfinálovom súboji s Talianskom, ktorý sa v riadnom hracom čase skončil 1:1. Po strelách zo značky pokutového kopu však zvíťazili Nemci.

Francúzsko

Usporiadateľská krajina si v základnej A-skupine najskôr poradila tesne 2:1 s Rumunskom, 2:0 s Albánskom a napokon bezgólovo remizovala so Švajčiarskom.

Zdroj: TASR

Dva góly Antoinea Griezmanna znamenali štvrťfinálový obrat a triumf 2:1 nad Írskom, následne prišla gólová nádielka Islandu, najväčšiemu prekvapeniu turnaja, v pomere 5:2. Antoine Griezmann je so štyrmi gólmi zatiaľ najlepším strelcom turnaja.  

Semifinálové dvojice:

Portugalsko - Wales (streda 6. júla o 21.00 v Lyone)

Nemecko - Francúzsko (štvrtok 7. júla o 21.00 v Lille)

BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Euro 2016

Dôležité udalosti