Šport

Futbalista Rooney zarobí v Manchestri za týždeň toľko, čo Slováci za 30 rokov

Wayne Rooney
Zdroj: SITA

Byť špičkovým futbalistom sa oplatí.

Anglický futbalový útočník Wayne Rooney spojil svoju ďalšiu budúcnosť s Manchestrom United. So slávnym klubom podpísal 28-ročný kanonier nový kontrakt, ktorý ho na Old Trafford udrží až do leta 2019. Podľa britských médií zarobí 300 000 libier týždenne (365 039 eur).

Rooney tak ukončil debaty okolo jeho budúcnosti, v lete sa o jeho služby vážne uchádzal ďalší anglický klubu Chelsea Londýn. Aj napriek tomu, že sa "červení diabli" v tejto sezóne veľmi trápia a pod vedením nástupcu Alexa Fergusona Davida Moyesa sú v Premier League až na 7. mieste, je Rooney v tíme spokojný, aj keď hrozí, že si v budúcej sezóne nezahrá Ligu majstrov.

Zdroj: SITA

"Ak mám byť úprimný, tak ma to až tak netrápi. Je to preto, lebo poznám smerovanie nášho klubu a viem, ktorou cestou napreduje. Ak sa neprebojujeme do Ligy majstrov v tejto sezóne, tak sa nám to podarí v tej ďalšej," uviedol ostrovný kanonier na svojom oficiálnom webovom portáli.

"Netreba však zabúdať ani na to, že v hre sme ešte aj v tejto sezóne. Aj druhé mužstvá hrajú dobre, ale my máme silný káder a ak zostaneme do konca sezóny pozitívne naladení, tak sa môže stať ešte všeličo. Teším sa z toho, že v podstate celú kariéru budem hrať za Manchester United."

MANCHESTER/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.