Ohlasy zahraničných médií: Finále EURO rozhodol náhradník

Soccer(10).jpg
Zdroj: TASR

Portugalčania nezdolali Francúzsko 41 rokov, ale načasovali si dokonale prelomenie tejto série.

Prvé ohlasy zahraničných médií na triumf Portugalska vo finále EURO 2016 nad domácim Francúzskom 1:0 po predĺžení:

L'Equipe: "Na zaplakanie. Výber Francúzska prehral v nedeľu večer s Portugalskom vo finále domáceho EURO. Hrobárom francúzskych nádejí bol útočník Éder z Lille. Francúzi vďaka nemu nezískali tretiu trofej pre majstra Európy. Portugalčania nezdolali Francúzsko 41 rokov, ale načasovali si dokonale prelomenie tejto série."

BBC: "Portugalsko zlomilo srdce Francúzsku. Víťazi dokázali prekonať skorú stratu kapitána Cristiana Ronalda, zdolali domácich vo finále EURO 1:0 po predĺžení a získali ich prvý titul majstrov Európy vďaka skvelej strele Édera v extračase."

DPA: "Portugalsko po dráme so zraneným Cristianom Ronaldom ukradlo prvý európsky titul a šokujúco zdolalo vo finále domáce Francúzsko. Nedeľňajšiu finálovú detektívku v Paríži rozhodol žolík Éder. Équipe Tricolore s najlepším strelcom ME Antoine Griezmannom nepridalo tretí európsky titul po rokoch 1984 a 2000."

AP: "Portugalsko vyhralo EURO 2016 vďaka gólu náhradníka Édera v predĺžení. Jeho strela z diaľky prekonala brankára Francúzska Huga Llorisa a znamenala pre Portugalsko prvý kontinentálny titul napriek strate zraneného kapitána Cristiana Ronalda. Éder sa zbavil Laurenta Koscielneho v 109. minúte a vystrelil priamo do francúzskych sŕdc."

sport.idnes.cz: "Finále EURO rozhodol náhradník. Futbalové majstrovstvá Európy prvýkrát vyhralo Portugalsko. Vo finále zdolalo domáce Francúzsko 1:0 po predĺžení vďaka vydarenej strele z diaľky náhradníka Édera. Pri vrchole šampionátu chýbal Cristiano Ronaldo, ktorý musel pre zranenie striedať v prvom polčase."

FRANCÚZSKO/ TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Euro 2016

Dôležité udalosti