Pozrite si päť top hráčov, ktorí odišli do exotických líg príliš skoro

Ramires (v popredí vpravo) na archívnej snímke.
Zdroj: TASR/AP

V pondelok do Číny prestúpil Graziano Pellé.

Portál teamtalk.com na margo prestupu talianskeho útočníka Graziana Pellého do čínskej súťaže zostavil menoslov piatich futbalistov, ktorí údajne odišli z popredných európskych líg zavčasu.

David Beckham

Ikona anglického futbalu mala len 31 rokov, keď v januári 2007 oznámila presun do americkej Major League Soccer. V tíme Los Angeles Galaxy dovedna pobudol päť rokov, medzitým si vyskúšal aj pôsobenie v AC Miláne či v Paríži Saint-Germain.

Desať najkrajších gólov Davida Beckhama

Zdroj: TASR/AP

Herne doslova explodoval v drese FC Porto, kde počas štyroch sezón trhal gólové rekordy. Namiesto toho, aby podpísal zmluvu s niektorým z elitných klubov, rozhodol sa pre ruskú súťaž. Brazílčan tak putoval do Zenitu Petrohrad.

V ňom zotrval štyri sezóny, teraz už pôsobí v Číne, v Šanghaji poberá plat vo výške 318-tisíc eur.

Samuel Eto´o

Kamerunčan ohuroval gólmi v drese FC Barcelona či Interu Miláno. V oboch kluboch získal v po sebe idúcich sezónach ako prvý hráč histórie treble, teda víťazstvo v domácej súťaži, pohári i v Lige majstrov.

Najkrajšie momenty Eto´a

Zdroj: TASR/AP

Ramires

Ďalší Brazílčan v rebríčku vyhral na klubovej scéne všetko, čo sa len dalo. Preto sa po piatich sezónach v drese Chelsea rozhodol zmeniť pôsobisko. Určite k tomu prispel aj fakt, že na lavičke Londýnčanov skončil jeho obľúbenec José Mourinho. Preto v januári tohto roka kývol na ponuku čínskeho Juang-su Suning.

"Len" 28-ročný Ramires prestúpil do Ázie za 28 miliónov eur. Vzhľadom na to, že ešte má tridsiatku pred sebou, nie je vylúčené, že do Európy sa vráti.

https://www.youtube.com/watch?v=kZvPgyA8LU8BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti