Cavendisha nahneval kameraman: Cyklista mu škaredo vynadal!

Mark Cavendish vynadal kameramanovi
Zdroj: YouTube

Cavendisha nahnevalo, že ho nakrúcali pri močení.

V prípade, že ste pravidelným divákom Tour de France, určite ten scenár poznáte: Jeden z držiteľov niektorého z tričiek prípadne veľké meno cyklistiky zaostáva, snaží sa dostať naspäť do pelotónu a hneď sa objavujú špekulácie o možnej príčine. Väčšinou za tým je defekt, pád alebo mechanický problém, ale niekedy je vysvetlenie oveľa jednoduchšie.

Dokazuje to video britského jazdca tímu Dimension Data - Marka Cavendisha, ktorý sa v desiatej etape v kľúčovom momente pretekov ocitol ďaleko od výhodnej pozície, z ktorej by mohol zaútočiť na víťazstvo. Kameraman na motorke sa snažil zistiť príčinu a Saganovho konkurenta v súboji o zelený dres nechtiac vytočil.

Cavendish zareagoval nečakane prudko: "Iba som sa bol vyšťať, bol som sa vyšťať! Prečo ma musíš točiť?" opakoval britský cyklista. Na záver svojho výlevu sa ešte raz otočil na kameramana s vulgárnym gestom symbolizujúcim onaniu.

Cavendish a jeho podráždené reakcie

Podobné reakcie nie sú u Cavendisha ničím výnimočným. Napríklad v roku 2013 ho nahnevala otázka novinára o incidente v závere 10. Etapy na Tour de france. Reportér agentúry AP sa Cavendisha opýtal, či cíti vinu za kolíziu s Holanďanom Tomom Veelersom asi 100 metrov pred cieľom.

Jazdca Omegy Pharma-Quick Step to ale natoľko nahnevalo, že novinárovi vytrhol diktafón a zaniesol ho do tímového autobusu.

PARÍŽ/road.cc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti