Euro prinieslo nádherné zápasy, táto pätica je ale nezabudnuteľná

Smútok anglických fanúšikov po prehre s Islandom
Zdroj: TASR

Nechýba ani famózna islandská rozprávka.

Kontinentálny futbalový šampionát vo Francúzsku je minulosťou, pripomínať nám ju však budú viaceré vypäté a okulahodiace súboje, ktoré vstúpili do sŕdc nestranných divákov.

Portál teamtalk.com vybral z 51-zápasovej porcie päť najlepších, ktoré budú v mysli fanúšikov rezonovať ešte dlho.

5. Česko - Chorvátsko (2:2) - skupina D

V Saint-Étienne to 17. júna vyzeralo na jasný triumf Chorvátov, ktorí po zásahoch Perišiča a Rakitiča viedli 2:0. Škoda však v 76. min znížil a naši západní susedia zacítili príležitosť získať aspoň bod. To sa im podarilo minútu pred koncom riadneho hracieho času, keď sa z pokutového kopu nemýlil Necid.

https://www.youtube.com/watch?v=W1UsTGUVgtQ


4. Maďarsko - Portugalsko (3:3) - skupina F

Lyonský podvečerný súboj priniesol 22. júna gólovú prestrelku Maďarov a neskorších šampiónov Portugalcov, ktorí trikrát museli doťahovať nepriaznivé skóre. To otvoril veterán Gera, do polčasu vyrovnal Nani. Následne sa v druhom dejstve presadili už len dvaja hráči, maďarský ťahúň Dzsudzák a momentálne ani najlepší hráč sveta Ronaldo.

https://www.youtube.com/watch?v=nSoNI9eeZys


3. Francúzsko - Island (5:2) - štvrťfinále

Zaradenie tohto duelu medzi elitné predstavenia turnaja niekomu môže prísť ako divné, ale nie je tomu tak. Domáci Francúzi síce v prvom polčase húževnatých ostrovanov sfúkli štyrmi kúskami, keď sa postupne presadili Giroud, Pogba, Payet a Griezmann, ale bojovnosť Islanďanov aj za takéhoto stavu bola naozaj veľmi sympatická. Zázrak týchto ME napokon prehral 2:5.

2. Wales - Belgicko (3:1) - štvrťfinále

Ďalšie veľké prekvapenie turnaja sa dostalo až medzi štvoricu najlepších tímov. Najpamätnejším zápasom Walesanov bol štvrťfinálový triumf nad jedným z topfavoritov ME Belgickom 3:1. To síce po góle Nainggolana sa ujalo vedenia, ale "draci" otočili nepriaznivý stav zásluhou postupne Williamsa, Robsona-Kana a Vokesa.

https://www.youtube.com/watch?v=3T6ZlqtvJEE


1. Island - Anglicko (2:1) - osemfinále

Bezpochyby najkrajší príbeh napísalo osemfinále v Nice, v ktorom sa 27. júna stretli Islanďania s Angličanmi. Keď už v štvrtej minúte otvoril skóre z pokutového kopu kapitán Anglicka Rooney, nič nesignalizovalo následný šok pre kolísku futbalu. Už o dve minúty vyrovnal Sigurdsson, na ktorého v 18. min nadviazal Sigthorsson. Súboj Dávida s Goliášom sa skončil porážkou "Albiónu", ktorá obletela celý futbalový svet.


Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Euro 2016

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.