Ťažko chorý Čišovský prvýkrát pred kamerou pobavil historkou s Messim

Marián Čišovský prvýkrát od choroby predstúpil pred novinárov.
Zdroj: isport.cz

"Čišo" trpí nevyliečiteľnou amyotrofickou laterálnou sklerózou.

Bývalého reprezentanta Mariána Čišovského už síce neuvidíte hrať na zelenom trávniku, ale napriek nevyliečiteľnej chorobe na futbal vôbec nezanevrel.

Čišo trpí na amyotrofickú laterálnu sklerózu (ALS). Je to progresívne neurodegeneratívne ochorenie, ktoré napáda mozog a spôsobuje stratu motorických buniek. V neskorších štádiách je pacient úplne paralyzovaný, hoci psychické funkcie sú zachované.

Bývalý spoluhráči z reprezentácie, ale aj posledného materského klubu Viktorie Plzeň pre neho pripravili aukciu kopačiek. Zapojili sa do nej aj iní významní futbalisti z ostatných svetových klubov. Podľa isport.cz aukcia stále pokračuje a výťažok z nej má Čišovi pomôcť vybudovať bezbariérový dom.

Choroba sa u neho prejavila v januári 20015 a odvtedy vôbec verejne neprehovoril, hoci na verejnosti sa občas ukázal. Zastavil sa v rakúskom Westendorfe, kde sa na novú sezónu pripravuje jeho bývalý materský klubu Viktoria Plzeň. Pozdravil sa s kamarátmi a bývalými spoluhráčmi a predstúpil pred novinárov. Priznal sa, že stále chodí na futbal keď Viktoria hráva doma, zápasy vonku sleduje v televízii.

A zaspomínal si aj na zápas, v ktorom Viktoria dostala štyri góly od legendárnej Barcelony. Jeden gól padol do plzeňskej siete aj vďaka jeho faulu. Vtedy streril Messi dvojstý gól.

"V Sieni slávy Barcelony je kniha, kde je napísané: po faule Mariána Čišovského strelil Messi svoj dvojstý gól za Barcelonu v súťažnom zápase," rozosmial sa.

Hoci sa Čišovský nechcel pred koncom aukcie vyjadrovať na verejnosti predsa len sľub porušil. Priznal sa, že jeho najväčšou oporou je manželka a dcéra a je šťastný, že ich má.


PLZEŇ/zg, isport.cz, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.